Kula Belediyesi Kültür merkezinde gerçekleştirilen Kongre saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Kadın Kolları Kula İlçe Başkanı Hatice Deveci yaptığı konuşmada Ak Partinin bugüne kadar birlik ve beraberlik içerisin de güçlenerek bu günlere geldiğini belirterek Kulada da girdikleri seçimlerin tamamında yüzde ellinin üzerinde oy aldıklarını, önümüzdeki seçimlerde de partimizi başarıyla temsil ederek Kulada 1'inci Parti yapacağız dedi.

Deveci 5. Olağan kongremize katılarak bizleri şereflendiren herkese teşekkür ediyor kongremizin Hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık da yaptığı konuşmada bugün ilçe kadın kollarımızın 5. olağan kongresini yapmak için toplandık, Adayımız Hatice Deveci, Başkanımız la uzun süredir çalışıyoruz kongreden den sonrada çalışmaya devam edeceğiz kendisine başarılar diliyorum, bizler bu salonda birçok partinin kongrelerine davetli olarak katıldık.

 İnanın salonda üç, beş sıranın dolduğunu biliyorum, bugün baktığımda salonun dolu olduğunu görüyorum bundan dolayı da katılan herkese teşekkür ediyorum dedi.

Son olarak da İl Kadın Kolları Başkanı Aynil Yavaş kürsüye gelerek Kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak önümüz deki seçimlerde Kadınlara Büyük görevler düştüğünü hatırlatarak girilmedik ev sıkılmadık el kalmamasını istedi.

400 delegenin katıldığı kongrede Hatice Deveci delegelerin oylarını alarak yeniden Kula İlçe Kadın kolları başkanlığına seçildi.

Kongreye  Kadın Kolları İl Başkanı Aynil Yavaş, Eski Kadın Kolları Başkanı Rukiye Yaver , İl Başkan yardımcısı Cemal Halat, Kula İlçe Başkanı  Ahmet palabıyık , İlçe Yönetimi, Kadın Kolları Üyeleri, Gençlik Kolları ,partililer ve davetliler katıldı.