Ak Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Kandillerin İslam âlemi için büyük önem arz ettiğini belirten Başkan Palabıyık,Regaip Kandilini büyük bir manevi coşku ve aynı içerisinde karşıladıklarını ve bu tip günlerde kalplerin yumuşayıp, insanların biraz daha mana âlemine yöneldiğini söyledi.
Milletçe el ele vererek dua etmenin, birlik ve beraberlik içersinde, İslam'ın birleştirici kubbesi altında el açıp dua etmemiz gerektiğine vurgu yaptı.
Palabıyık,mesajında “Regaip Kandili, Recep, Şaban ve Ramazan aylarını da kapsayan mübarek üç ayların başlangıcıdır. Üç aylar olarak adlandırdığımız mübarek aylardan, Recep Ayı’nın ilk kandil gecesi olan Regaip Kandili de, bugünlerden birisidir. Cenab- ı Hakkın her mümine bu kandil gününün manevi ikliminden daha fazla yararlanmayı nasip etmesini diliyorum. Bu vesileyle Kulalı hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin Regaip Kandilini kutluyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum." diye konuştu.
Başka Palabıyık konuşmasının devamında, "Türkiye olarak çok zorlu ve mücadele dolu zamanlardan geçiyoruz. Salgınla mücadele gündemin en üst sıralarında olsa da, Milletçe ciddi bağımsızlık mücadelesi içerisindeyiz. Terör örgütlerinin yapmış olduğu katliam ve saldırılar bizleri bu mübarek günde derin üzüntülere sevk etmiştir. Bizler, yılmadan yorulmadan dik durarak içeriden ve dışarıdan gelen saldırılara, Türkiye Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde göğüs geremeye, manevi iklimimizde bol bol dua etmeye devam edeceğiz. Yollarımız zor, yollarımız meşakkatli, yollarımız hain dolu. Bizler her şeye rağmen birlik olacağız ve bu mücadelenin sonunda; mutlu, huzurlu ve aydınlık yarınlara kavuşarak, büyük ve bağımsız Türkiye hayalinin gerçekleştiğini göreceğiz. Bu mübarek kandil gününde şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyor, vatan uğruna mücadele eden herkesten Allah razı olmasını diliyorum." dedi.