2014 Yerel Seçimlerinde Eski Belediye Başkanı Selim Aşkın’ın pazaryerini rantçılara peşkeş çektiğini söyleyen dönemin Belediye Meclis Üyesi ve mevcut Esnaf Odası Başkanı Aytekin Şadan’ın iddialarını yalanlayan Selim Aşkın ispatlanırsa adaylıktan çekileceğini söyledi. Bunun üzerine konuyla ilgili canlı tanıkların konuşmalarının sosyal medyada yayınlanması üzerine İyi Parti Kula Belediye Başkan Adayı Selim Aşkın iyice zora girdi.

Cumhur İttifakı MHP Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun,  geçtiğimiz günlerde seçim bürosunda partililere yaptığı önemli açıklamalarda o dönemde Belediye Meclis Üyesi olan mevcut Esnaf Odası Başkanı Aytekin Şadan’ın 2014 yılında imarda pazaryeri için ayrılan parsellerin satılması ile ilgili yaptığı konuşmayı partililere izlettirerek açıklamalarda bulunmuştu.

 Bun üzerine İyi Parti Adayı Selim Aşkın siyasi manevra yaparak hedef şaşırtarak Başkan Hüseyin Tosun’a seslendi. Pazaryerinin satıldığına dair ispat varsa adaylıktan çekileceğini söyleyen Selim Aşkın’a cevap jet hızıyla sosyal medyadan geldi. Pazaryerinden rant sağlandığına yönelik konuyla ilgili dönemin Belediye Meclis Üyesi Aytekin Şadan’ın ve arsayı alan müteahhittin “Zamanında Hak Yenmiş” “Ben Buranın Pazaryeri olduğunu bile bile aldım” ifadeleri Selim Aşkın’ın 2009-2014 Belediye Başkanlığı döneminde pazaryerini yine o dönemin Belediye Meclis Üyesi olan Ali Mumcu’ya ve müteahhitte satılırken engellemediğini ve bu pazaryerinin Aşkın’ın yakınında olduğu bilinen bu isimlere peşkeş çektiğini kanıtlar nitelikte olduğunu gösterdi.

AKRABA MI YOKSA YANDAŞ MI?
2014’de dönemin Belediye Meclis Üyesi bugünkü Esnaf Odası başkanı Aytekin Şadan tarafından gündeme getirilen pazaryerinin Millet İttifakı Kula Belediye Başkan Adayı Selim Aşkın’ın yakınlarına peşkeş çektiği spekülasyonları vatandaşların aklılarında soru işaretleri bıraktı. Selim Aşkın’ın eşinin dayısı olduğu açıkça bilinen Mehmet Mumcu’nun oğlu Ali Mumcu’yla olan akrabalık ve yakınlık bağı yandaşlara peşkeşi daha da açıklar hale getirdi.