Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, son günlerde bazı basın organlarında ve sosyal medyada bir organizasyon firmasının yanlış beyanatları halkında kamuoyunu aydınlatmak amacıyla yazılı basın açıklamasında bulundu.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Değerli Kulalı Hemşehrilerim,

Kulamızın Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 97. Yıldönümü kapsamında 1-4 Eylül Kurtuluş Festivalimizi geride bıraktık. Binlerce vatandaşımızı Festivalde buluşturduk. Hemşehrilerimize, eğlenceli, neşeli, heyecanlı dolu dolu dört gün yaşattık. Adeta bir bayram ve şölen havasında geçen kurtuluş festivalimizde bizleri yalnız bırakmayıp etkinliklerimize renk kattığınız için ayrıca teşekkür ediyorum.

Festivaller, şenlikler amacına uygun bir şekilde iyi organize edilerek yönetildiğinde, yapıldığı şehrin ve bölgenin sosyal ve kültürel gelişimine, turizmine dolayısıyla ekonomisine büyük katkı sağlar.
“HER ŞEYDEN ÖNCE BELEDİYE OLARAK GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ FESTİVALLER BOYUNCA KULA BELEDİYESİ’NİN KASASINDAN BİR KURUŞ DAHİ ÇIKMAMIŞTIR.” Festival kapsamında yapılan konser ve çeşitli etkinliklerin giderlerini, Lunapark ve panayır satış yerleri karşılamıştır.

Son olarak 1-4 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Kurtuluş Şenliklerimizi gölgelemek isteyen bir organizasyon şirketi ‘EFC Medya Menajerlik’ adıyla sosyal medyada yanlış bir paylaşım yapmış ve bir internet sitesi de bu paylaşımı doğruluğunu araştırmadan Belediyemizden hiçbir bilgi almadan yanlı olarak haber yapmıştır.

Bunun üzerine ‘EFC Medya Menajerlik’ adıyla kamuoyunu yanlış bilgilendiren organizasyon firması yetkilisiyle yapmış olduğumuz görüşme sonrası bu mesnetsiz paylaşımların kaldırılmasını bekledik.

Fakat şu ana kadar yapılan yanlış beyanlar kaldırılmayınca, bu hususta kamuoyunu aydınlatmak adına bu açıklamayı yapmayı uygun gördüm.

Her ne kadar bu şenlikler için Belediyemiz bütçesinden bir kuruş dahi çıkmasa da lunapark ve panayır yerlerinden elde edilen konserlerin bütçesini en iyi şekilde yönetme sorumluluğu bilinciyle hareket ettik. Festivale; EFC Medya Menajerlik’ şirketi yetkilisi aynı sanatçılar için ilk başta 187 bin 500 TL fiyat vererek daha sonra teklifini değiştirip 160 bin TL teklif verdiğini biliyoruz. Festivali yapan organizasyon firması ise yine aynı sanatçılar için 127 bin TL teklif vermiş ve en uygun fiyatı verdiği için bu yılki organizasyon işini gerçekleştirmiştir.

Son olarak ‘EFC Menajerlik’in sosyal medyada Belediyemizi karalamak maksadıyla yaptığı paylaşımlarda iddia ettiği alacağı, 05.03.2019 tarihli olup 17 bin 500 TL+KDV= 20 Bin 650 TL önceden kalan bakiyesiyle birlikte toplam 21 bin 848 TL’dir. Mesnetsiz bir şekilde iddia edildiği gibi ilgili firmanın yıllarca bekletilerek ödenmesi gerekip te ödenmeyen herhangi bir faturası olmadığını bildiririm. Hamdolsun, bugüne kadar önce Hakk’a, sonra halka verilemeyecek en ufak bir hesabımız olmadı, olamaz. Bu duygu ve düşüncelerle her zamanki şeffaf yönetim anlayışı içerisinde olduğumuzu sizlerle paylaşır, tüm kanuni ve hukuki yolların açık olduğunu kamuoyuna saygıyla duyururum.