Başkan Palabıyık yayımladığı mesajda, aynı gün içerisinde hem 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Kadir Gece'sini yaşayacak olmanın sevinci içerisindeyiz.

 

Son zamanlarda yaşadığımız yeni tip korona virüs salgını sebebiyle geçen yıllara göre bu yıl 19 Mayıs ve Kadir Gece'sini coşkuyla kutlayamayacak olmak bizleri üzüyor.

 

Her Milletin tarihinde yıldızının parladığı anlar vardır.19 Mayıs'ın tarihimizde önemli bir yeri vardır. İstiklal mücadelesinin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs 'ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyduğumuz güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun ’unda göstergesidir.

 

İstiklal mücadelesine egemen olan ruh ve ecdadımızın azmi son 18 yılda gerçeklesen büyük atılımlarında katkısıyla 2023 hedeflerine ilerlemekte olduğumuz hali hazırdaki süreçte de bizler için önemli bir ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs günü, aynı zamanda Milli hafızamızda çok önemli yer olan 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi destansı başarılarında kaynağıdır. Onun için aziz milletimiz bilhassa gençlerimiz 19 Mayıs ruhuyla birlikte,23 Nisan ve 29 Ekim ruhuna diğer bir deyişle istiklalimize ve istikbalimize Demokrasimize ve Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır. Çünkü Türkiye'nin istikbali milletimizin umudu ve gözbebeği olan gençlerimizin omuzları üzerindedir. inanıyorum ki gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafeye taşıyacaklardır.

 

Bu vesile ile başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ü ve silah arkadaşları olmak üzere milli mücadelelerde hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnetle anıyor gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Atatürk’ün Samsun'a çıkışının 101.yılı kutlu olsun dedi.

 

Ayrıca bin aydan hayırlı olan Kadir Gece’ sininde hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Palabıyık; Her ayı Ramazan ve her gün ve geceyi Kadir gecesi gibi yaşamaya gayret etmeliyiz. Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gece'sini idrak edecek olmanın coşkusunu ve heyecanını yaşıyoruz.

 

Alemlere rahmet olarak gönderilen Kur'anı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir. Onun için bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

 

Ramazan Ayı’nı on bir ayın örneği ve sultanı kılan Rabbimiz, Kadir Gece’sinde Ramazanın kalbi ve kıymetlisi kılmıştır.

 

İslam alemi için gecelerin en feyizlisi ve en bereketlisi olan Kadir Gece'sinin rahmet ve bereketinden yararlanmayı Rabbim bizlere nasip etsin..

 

Rabbim bu mübarek Ramazan Ayı'nda ve Kadir Gece'sinde yapacağımız dualarla bir süredir içerisinde bulunduğumuz covid-19 belasından da kurtulmayı bizlere nasip etsin. Ülkemizin ve Milletimizin içerisinde bulunduğu bu salgın dolayısıyla gecen yıllardaki gibi 19 Mayıs ve Kadir Gece'mizi kutlayamayacak olmanın hüznünü yaşıyoruz. İnşallah bu beladan kurtulduktan sonra geçtiğimiz yıllardaki gibi hem 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mızı hem ’de Kadir Gece'mizi en güzel şekilde kutlamayı Rabbimden niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Kulalı hemşerilerimizin Kadir Gece'sini tebrik ediyor, bu gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum..

 

Selam, Dua ve Saygılarımla

 

Ahmet Palabıyık

Ak Parti Kula İlçe Başkanı..