Baskan Palabıyık acıklamasında, "Değerli Kulalı hemşerilerim, Küresel salgın koronavirüs ile mücadele ettiğimiz şu günlerde farklı bir çok duyguyu beraber idrak ediyoruz. Ülke olarak bu netameli zamanları Devlet ve hükümet yetkililerimizin, Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim kurulunun uyarılarını dikkate alarak,evlerimizde kalarak sosyal izolasyon sağlayarak hep beraber aşacağız Allah'ın izniyle... Bu sürecin kahramanlarından biri de kuşkusuz çocuklarımızdır. Onların hassasiyeti ile büyükler de sorumlu davranarak onların sevgisiyle geleceğe hep birlikte umutla bakmış olacağız." dedi.


Palabıyık, "Geleceğimiz olan sevgili çocuklar, coşkuyla kutlamayı beklediğiniz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu sene evlerinizde kutlayacaksıniz. Milli Eğitim Bakanlığımizın sizlerin geleceğine yönelik attiğı adımlarla, bu günleri sağlıklı bir sekilde atlatıp ülkede söz sahini olacak sizler, bu toplumun müşterek geleceğini inşa edeceksiniz. Bu vesileyle sizlerin Çocuk Bayramınızı kutluyor, gözlerinizden öpüyorum. Ayrıca onbir ayın sultanı Ramazan Ayını idrak edeceğiz. Bir kez daha rahmet ve bereket ayına ulaştık. Mukaddes olan bu hayırlı ayda her günü inci tanesi olarak yaşayalım, soframıza bereket kabrimize merhamet dileyelim.
Baslangıçlar sonuçların tecelli yeridir... Rahmet ile baslayan Ramazan ayının kurtuluşu ile tecelli bulmasını temenni ediyorum. Bu mukaddes ay; salgınlardan, hastalıklardan tüm kötülüklerden korunmanıza vesile olsun insallah. Selam, dua ve saygılarimla." diye konuştu.