Kula Belediyesi, hali hazırda kullanılan ve kapasite olarak günümüz ihtiyaçlarına karşılık veremeyen hayvan pazarını yeniliyor. Özellikle geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için yeniden projelendirildi. Zaferiye Mahallesi Gölyeri Mevkii’nde zemin tesviye çalışmalarına başlanan ve ihale sürecine giren Yeni hayvan pazarı projesinde güvenlik binası, idari bina, indirme-bindirme padoğu, veteriner kulubesi, hayvan muayene alanları, karantina, gübre toplama alanı, su deposu bulunuyor.

Bir Hayvan Pazarında Olması Gereken Her Şey Olacak
 2370 küçükbaş ve 140 büyükbaş kapasiteli olacak Yeni Hayvan Pazarı’nın zemin etüdü, mimari, statik, elektrik ve mekanik projeleri tamamlandı. 16 Bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilecek yeni hayvan pazarı için hayvanların herhangi bir hastalığının olup olmadığının takip edileceği kontrol birimi, hayvan satıcıları ve alışveriş yapmaya gelen vatandaşların dinlenebilecekleri alanlar, kafeteryalar ve mescit ve bir canlı hayvan pazarında bulunması gereken her şey düşünüldü.


Başkan Tosun; “Kula’ya Bir Eser Daha Kazandırıyoruz”
Kula’nın uzun yıllar ihtiyacını karşılayabilecek yapıya sahip bir hayvan pazarı projesini hayata geçireceklerini belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların satış merkezi haline gelecek hayvan pazarında zemin çalışmalarının başladığı, satış yerinin dışında dinlenme alanlarının da bulunacağını ifade etti. Yeni Hayvan Pazarı’nın çok kısa sürede yapımına başlaması için çalışmaların hızla yürütüldüğünü anlatan Başkan Tosun, "Kula Belediyesi olarak Kulamıza yeni ve ihtiyaç duyulan bir eseri daha kazandırmanın arefesindeyiz. Zaferiye Mahallesi Gölyeri Mevkii’ne inşa edeceğimiz Yeni Hayvan Pazarı’nın yanında yeni mezbahamız, atık su arıtma tesisi ve daha sonra yeni zahire pazarı bir arada bulunacak. Hemşerilerimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi.