Hastane inşaatının incelemelerine Vali Ahmet Deniz, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun katıldı.

Vali Deniz’i inşaat sahasında İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Kula Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman  Doktor Mehmet Onur Kahya,  Devlet Hastanesi Müdürü Ali Akarsu karşıladı.

Vali Deniz’e hastane ile ilgili çalışmaları Baş Hekim Uzm. Doktor Mehmet Onur Kahya bilgilendirdi. Kahya yapılacak olan hastanenin 75 yataklı olarak inşaatı devam etmekte inşaat bittiğinde devlet hastanemizin bünyesinde şuan ki hastanemizde olmayan ünitelerinde yeni hastanemizin devreye girmesiyle birlikte açılacağını yeni ünitelerin açılmasıyla birlikte hastanemizin Kula halkına ve çevre ilçelere de hizmet vereceğini söyledi.

Vali Deniz inşaatın uzun süredir ilerlemediğini bunun la ilgili şantiye şefinden ilerlemenin neden yapılmadığı hakkında bilgiler aldı şantiye şefini hakkedişlerinizi zamanında alıyorsunuz şuanda içerde alacağınız herhangi bir bedel yok fakat inşaatın ilerlemediği görüyoruz edindiğim bilgiye göre koskoca inşaatta 5 kişi ile çalıştığınızı öğrendim, bu inşaat 5 kişi ile bitirilemez, burası kamu malı burada bir sağlık hizmeti verilecek bunun bir an önce bitirilerek toplumun hizmetine sunulması gerekiyor  sizden ricamız burada çalışan personel sayısını bir an önce arttırarak hastane inşaatının bitirilmesini istiyoruz dedi.