Kula Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr  Ahmet Yavuz Çamlı, okulda görev yapan 10 Öğretim görevlisi arkadaşı ile birlikte Kula Kaymakamı Kemal Duru’yu ziyaret etti. Ziyarette meslek yüksekokulunun bugün ki durumu ile ilgili bilgiler verdi.

 

 Çamlı, geçtiğimiz yıllarda yüksekokulumuzun öğrenci sayılarımızın 1300 1400’e kadar çıktığını biliyoruz bugün ise öğrenci sayımız 500 ler civarında göreve geldiğimizde yaptığımız araştırmalarda öğrenci sayısında ki düşüşlerin bir bölümünün bir bölümünün öğrenci seçme sınavından kaynaklandığını meslek lisesi çıkışlı öğrenciler geçtiğimiz yıllarda sınavsız olarak yüksekokullara kayıt yaptırabiliyorlardı YÖK teki yapılan değişikliler sonrası meslek lisesi çıkışlı öğrencilerimizinse sınava tabi tutulmasıyla öğrenci sayımız bu seviyelere kadar düştü.

 

Çamlı, yönetime geldikten sonra öğretim görevlisi arkadaşlarımızla bir çok defalar bir araya geldik okulumuzun dününü bugününü ve geleceğini masaya yatırarak kendimizi yeni bir yol haritası hazırladık yol haritamızda öncelikler yüksekokulumuzun Kula’da var olduğunu, kamu kurum kuruşlarına STK lara siyasilere Milli Eğitime bağlı eğitim kurumlarına Kula’lı halkına anlatmak istiyoruz. Yüksekokul olarak bizde Kula’nın tarihine turizmine katkıda bulunabilecek için çalışmalarımıza başladık.

 

Çamlı, Kula Meslek Yüksekokulunda, İşletme Yönetimi Programı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı, Maliye Programı, Mimari Restorasyon bölümleri aktif olarak eğitim veriyor. Turizm ve seyahat hizmetleri programımız ise YÖK’ten izin alındığı halde öğretim görevlisi ve öğrencisi olmadı için hizmet vermemekte, ayrıca göreve geldiğimiz ilk günlerde yüksekokulumuzun bölümlerini çoğaltmak için Bilgisayar Teknolojisi Bölümü  - Bilgi Güvenliği Teknolojisi Programı, Tasarım Bölümü -  İç Mekan Tasarımı Programı, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı, Yabancı Diller ve Kültürler Bölümü - Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı (İngilizce) bölümlerini rektörümüze bildirdik, inşallah başvurduğumuz yeni bölümlerin bir bölümü Kula’ya verilir ise Kula Meslek Okulunun çıtası daha da yükseklere çıkacak ve öğrenci sayımız da buna göre artacak dedi.

Kula Kaymakamı Kemal Duru’ya verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

 

Kula Kaymakamı Kemal Duru ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Kula Meslek Okulumuzun çalışmalarını yakinen takip ediyorum çalışmalarında bize düşecek olan ihtiyaçlarında daima yanlarında olacağım yüksekokulumuzun bu yeni dönemden açılacak olan bölümlerle birlikte daha da ileriye gideceğini görüyorum geçtiğimiz günlerde Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ahmet Ataç’ı Kula protokolü olarak ziyaret ederek kendisine hayırlı olsun dileklerimiz ilettik ve yüksek okulumuz hakkında kendisi düşüncelerimizi ilettik rektör hocamız da Kula Meslek Okulumuzda geçtiğimiz dönemlerde bazı sıkıntıların olduğunu bu sıkıntıların bu dönem itibari ile sona erdiğini söyleyerek Kula Meslek Yüksekokuluna rektörlük olarak tam destek vereceklerini söyledi. Bizlerde rektör hocamızın bu düşüncelerine yürekten katılıyoruz ve kendisini teşekkür ettik dedi.

 

Duru,  bugün kendisine ziyarete gelen Kula Meslek Yüksekokulu müdürü Dr. Ahmet Yavuz Çamlı’yı ve öğretim görevlilerine yaptıkları bu ziyaretten dolayı teşekkür etti.

 

Ziyarette Yüksekokul müdürü Dr. Ahmet Yavuz Çamlı Kaymakam Kemal Duru’ya kendi kitabı Klasik Dönem Osmanlı Toplumu’nun Sosyo – Ekonomik yapısı (Max Weber’in patrimonyalizm teorisi çerçevesinde araştırması) adlı kitabını takdimi sonrasında da Kaymakam Kemal Duru’da misafirlerine arşivindeki kitaplardan birer tane hediye etti.