Bazı bölgelerde bu konuda bazı isimlerin nazlandıklarını duyduğunu ifade eden Erdoğan, kimsenin bu ittifakın çizdiği çizginin dışına çıkmaması gerektiğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Recep  Erdoğan, AK Parti Ordu Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda önemli mesajlar verdi.  Çıkar ve şahsi ikbal hırsı uğruna AK Parti gömleği altında yanlış yola sapanları açıkça uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, özetle şunları söyledi: "Siyasetin bir hasbîliği vardır, bir de hesâbîliği vardır. Hasbilik, işte ideal olandır. Hesâbîlik menfaat çetelerinin hakim olduğu yerdir. Ne çektiysek hesabî olanlardan çektik. Ve onlar hep gölgelediler, hep lekelediler ve onlarla da yol yürüyemedik. Onlar yol ve dava arkadaşı olmadılar, yolda bıraktılar.

 

KİM OLDUKLARINI İYİ BİLİYORSUNUZ

Bunları sizler zaten gayet iyi biliyorsunuz, kimler olabileceğini iyi biliyorsunuz. Yola çıktık, milletvekili oldular, belediye başkanı oldular, bakan oldular ama trenden indiler. Trenden inenler de bir daha zaten bu trene binemediler ve binemeyecekler. Onun için zaman zaman 'benim istediğim niye yok, benim istediğimi niye almıyorsun' ne olur bu tür şeyler olmasın. Hasbi olalım, evelallah davayı iktidara taşıyalım nefsimizi değil. Eğer nefsimizi iktidara taşıma mücadelesi verirsek yaya kalırız. Nefsi ne kadar ayaklarımız altına alırsak hedefe o kadar çabuk ulaşırız.