Sahipliğini Cumhur ittifakının diğer ortağı Adalet ve Kalkınma Partisi Kula ilçe teşkilatı yaptı. Cumhur ittifakı Kula buluşmasında Ak Parti Manisa Milletvekilleri İsmail Bilen, Mehmet Ali Özkan İlçe başkanı Ahmet Palabıyık, yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili hazır bulundu.

 

 Cumhur ittifakı ortakları Ak parti ile MHP’nin Kula buluşmasında Sivil toplum Kuruluşları Başkanları Esnaf Kefalet Kredi Kooperatif Başkanı Ali Yiğen, Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, Şoförler Odası Başkanı Oktay Kırlı, Dokumacılar Odası Başkanı Ercan Yıldırım, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Harun Uysal, Mahalle Muhtarları katıldı.

 

Ziyarete ev sahipliği yapan Ak Parti ilçe başkanı Ahmet Palabıyık, salonu dolduran yaklaşık 700 kişiyi bulan coşkulu kalabalığa hitaben yaptığı konuşmasında, “gün birlik olma günü. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin ortaklaşa almış oldukları karar ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alınan başarının aynısını, 31 Mart akşamı almak için elimizden geleni yapacağız.

 

 Palabıyık, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde, Kula’da halen MHP’den Belediye başkanlığını yapan Sayın Hüseyin Tosun Cumhur ittifakının adayı olmuştur. İnşallah 31 Mart akşamı cumhur ittifakının adayı olarak Hüseyin Tosun’u tekrar göreve getirmek için teşkilatımız birlikte elimizden geleni yapacağız.