Kula Belediyesi ve AKSA Enerji Doğalgaz dağıtım işbirliği ile 28 Eylül’de Zaferiye Mahallesi Divlit Caddesi’nden temel atma töreniyle başlayan şehir içi doğalgaz altyapı çalışmaları tüm hızıyla devem ediyor.

 Yılsonuna kadar ilk etapta 2,5 km’lik hattın döşenerek kısmi olarak ilk doğalgazın Kula’ya verilmesi hedefiyle süren altyapı çalışmaları 4 Eylül Mahallesi ile Zaferiye Mahallesi Divlit Caddesi’nde tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO sertifikalı Kula Jeoparkı içerisinde yer Kula Divlit Yanardağı’nın girişi güzergâhı olan Divlit Caddesi, doğalgaz hattı döşeme çalışmalarının yanı sıra elektrik kablolarının da yer altına alınmasıyla modern bir görünüm kazanacak. Divlit Caddesi’nde görüntü kirliliği oluşturan elektrik kabloları yer altına alınarak, cadde üzerinde bulunan içme suyu yağmur suyu hatları da bakım ve onarımdan geçecek. Temiz çevre sağlıklı yaşam için doğalgaz çalışmalarını en kısa zamanda tamamlayacaklarını ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Kula’mızın şehiriçi doğalgaz hattı altyapı çalışmalarını ilk olarak Divlit Caddesi’nden başlatmıştık, kaldığımız yerden devam ediyoruz. Divlit Caddesi için önemsediğimiz bir projemiz var, altyapısını tamamen elden geçirip modern bir üstyapı kazandıracağız. Şimdiden hemşerilerimize hayırlı olsun.” dedi.