Manisa  Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Aydın’ın Bu haftaki http://www.kanal45.com adlı internet sitesindeki, EN UZUN 18 GÜN başlığı ile yazdığı Köşe yazısında Yerel Seçimler de Belediye Başkan’ının nasıl olması ve Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde nasıl çalışması gerektiğini anlatan yazısı Kula Belediye Başkanlık seçimlerinde Kula’ya CUK oturuyor.

İsmail Aydın Köşe yazısında

Büyükşehir Belediye Başkanına oy verirken o Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışabilecek ilçe belediye başkanlarını tercih etmekte büyük yarar var.

Yerel Seçimler Genel Seçimlerden çok daha anlamlı hale getirildi. Aslında doğru olan da budur. Genel Seçimler ülke yönetimini, yereller ise doğrudan muhatap olacağımız bizi, şehrimizi yönetecek yöneticileri seçmek anlamını taşır.

Yerel yönetimlere vatandaşında büyük önem vermesi gerekiyor ve kendini yönetecek şehrini zengin kılacak, yaşam standardını yükseltecek partilerin yerel yönetim felsefelerini çok iyi inceleyerek oylarımızı kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. Yerel de belki de tarihimizde eşine rastlanmayacak bir birliktelik söz konusudur.

Büyükşehir Belediye Başkanına oy verirken o Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışabilecek ilçe belediye başkanlarını tercih etmekte büyük yarar var.

Büyükşehirle çelişen ilçe belediyelerinin verimkâr olmasını beklemek hayal olur ve olan vatandaşa olur. Yani kayıp bir 5 yılın geriye dönüşü çok zor olacağını düşünmekte yarar vardır.

Hep söylerim adaylara oy verirken çok iyi düşünmemiz gerekiyor. Adayın geçmişi büyük önem arz ediyor. Başarılı demiyorum çok başarılı organizasyonlara imza atan ve bunları hayata geçiren şehirle bütünleşebilir ki biri olmayan ve tüm mesaisini şehre harcayabilecek adayları tercih etmemiz gerekir. Sadece siyasi ikbal için o partiden o partiye dolaşanlara dikkat etmek gerekir.