Kula İlçesinin bağlı Encekler Mahallesinde dün gece çıkan yangın nedeniyle  Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yangında zarar gören evleri incelemek üzere Encekler Mahallesini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Encekler Mahalle Muhtarı Tuncay Demir, Kaymakam Duru, Başkan Tosun ve beraberindekilere yangın ve sonrası durum hakkında bilgi verdi. Kaymakam Duru ve Başkan Tosun'a mağdur ailelerin ihtiyaçların belirlenmesi ve karşılanması noktasında Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü İsmail Danaç, İlçe Müftüsü Kamil Kırkız, Belediye Fen İşleri Müdürü Özgül Yuca ve görevli personeller eşlik etti.

 

Başkan Tosun; “Hizmetinizdeyiz”

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, devletin elinin çok güçlü olduğunu belirterek; “Sayın Kaymakamımız ile birlikte hızlıca ihtiyaçları belirleyip karşılamak için buradayız. Sizlere anında yardıma koşmak için birçok kurumumuz var. Bir taraftan Kaymakamlığımız, bir taraftan Belediyemiz, öbür taraftan Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğü hepimiz sizlerin hizmetindeyiz. Yangından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaymakam Duru; “Yaraları Hızla Saracağız”

Kula Kaymakamı Kemal Duru, yanlış kullanım ve ihmal sonucunda kış mevsiminde soba zehirlenmelerine de dikkat çekerek, basit ve küçük tedbirlerle bir takım önlemler alınabileceğini ifade etti. Yangında zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Kaymakam Duru, “Encekler Mahallemizde çıkan bu yangında 3 ev kullanılamaz hale geldi. Çıkan yangında can kaybının olmaması ve büyükbaş hayvanlarının kurtarılması en büyük tesellimiz. Yangında 3 evin zarar görmesi tabi ki bizleri derinden üzdü. Yangından dolayı mağdur olan ailelerimizin ihtiyaçlarını dinledik, hızlı bir şekilde temel ve acil ihtiyaçlar öncelikli olmak üzere yaraları saracağız. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun ve tekrarı yaşanmasın" dedi.