18 Mart 1915’in, milletin tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihi olduğunu belirten Başkan Keskin, “Bu tarih, gerek taarruz, gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir.

Türküyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun vatan toprakları için savaşmış ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz, Türk milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü nişanesidir. Çanakkale, bu destanı yazan kahraman milletimizin savaşta dahi insanlığını unutmadığını tüm dünya milletlerine gösterdiği bir yerdir.

Çanakkale Zaferimizin 105. Yılını kutluyor; başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Manisa Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Gazi Adnan Kaya ise,  Gelecek  Partisi  Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin ve il yönetim kurulu üyelerine bu özel ve manası büyük günde bizlere yapmış oldukları ziyaretten çok memnun olduklarını ve kendilerine teslim edilen dev Türk bayrağı içinde ayrıca teşekkür ettiklerini dile getirdi.