Bütün dünyayı kısa sürede etkisi altına alan korona virüsü Covit-19 dolayısıyla virüs vakalarının Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye de ve ilimiz Manisa da da etkilerini devam ettirmekte dir diyen Gazeteciler ve Yayıncılar dernek Başkanı İsmail Aydın, Gazeteci meslek dazlarımızın dikkatli olmaları gerekmektedir.

Başkan Aydın , "Gazeteci arkadaşlarımızın çalışma saati diye bir şeyleri yoktur onlar 7 / 24 gece gündüz demeden vakalara, olaylara,  toplantılara gidiyorlar. Sağlık çalışanları kadar, gazeteci arkadaşlarımızda bulundukları ortamda temas halinde, risk altında kalıyorlar, meslek taşlarımız olaylara gittiği zaman hem kendi sağlıklarını hem de karşı tarafta olan insanların sağlıklarını korumak için, bu maskeleri kendilerine dağıtıyoruz. Gazeteciler ve yayıncılar Derneği olarak bizde gazeteci arkadaşlarımızı, meslektaşlarımızı düşünüyoruz.

    Amacımız  korona virüsü Covit-19  dan meslek taşlarımızın  sağlığını korumak için  temin etmiş olduğumuz maskelerin dağıtımını gerçekleştirdik  dedi.