İbrahim Akkayan İlkokulu tarafından düzenlenen kutlama programına; Okul Müdürü Saim Açıkgöz, Müdür Yardımcısı Alpaslan Atalay, öğretmenler, öğrenciler, Okul Aile Birliği ve Okul Aile Birliği Başkanı Döndü Alkan, Keli Mahalle Muhtarı Alim Teker, Beyaz Aslanlar Yardım ve Dayanışma Topluluğunu temsilen gazeteci Hasret Dilek Delier ve vatandaşlar katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ile devam etti. Ardından öğrencilerin dans gösterileri, şiir dinletisi, tiyatro ve halk oyunları sergilendi. Program, ''Okuyan Şehir Manisa Projesi'' kapsamında başarılı olan öğrencilere düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

''Okuyan Şehir Manisa Projesini'' yöneten 3-B sınıf öğretmeni Özlen Çalış'ın öğrencisi Gökmen Çeri, 2018/2019 Öğretim yılı boyunca, 168 adet okunan kitap ve 13830 sayfa sayısı ile en çok kitabı okuyarak projenin birincisi oldu. Okul idaresi tarafından proje birincisi Gökmen Çeri'ye bisiklet hediye edildi. Hediye edilen bisiklete sponsor olan Beyaz Aslanlar Yardım ve Dayanışma Topluluğunu temsilen ödül töreninde bulunan sosyal sorumluk proje ve basın danışmanı Hasret Dilek Delier, kazanan öğrenciye Beyaz Aslanlar adına bisiklet ödülünü takdim etti.

Beyaz Aslanlar Yardım ve Dayanışma Topluluğuna teşekkür belgesi takdim eden okul müdür yardımcısı Alpaslan ATALAY,  ''okulumuzda uygulanmakta olan Okuyan Şehir Manisa Projesi kapsamında, 2018/2019 Öğretim yılı boyunca en çok kitap okuyan öğrencimize yapmış oldukları ödül katkısından dolayı Beyaz Aslanlar Başkanı Halim Subaşı ve tüm üyelerine teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim' dedi.

Daha sonra Alpaslan Atalay kazanan öğrenci Gökmen Çeri'yi, öğretmeni Özlen Çalış'ı ve Çeri ailesini tebrik etti. Başarılarının devamını diledi.