MHP Manisa 2. Sıra milletvekili adayı Nurullah Savaş, seçim çalışmalarına hız verdi. Kula Belediyesinin düzenlediği iftar programı kapsamında Bebekli mahallesine gelen Savaş, iftar sonrası burada bulunan vatandaşlara hitaben konuşma yaptı.

 Savaş, “çok değerli Kulalı vatandaşlarım, çok değerli hemşerilerim. Böyle mübarek bir günde sizlerle bir sofrada, bir araya gelmemize vesile olan cenabı Allah’a binlerce şükürler olsun. Bugün Ramazan’ı Şerif’in 15. gününü idrak etmiş bulunmaktayız. İnşallah hep birlikte bayrama da eriştirir rabbim bizleri. Değerli dostlar, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte milletvekilliği seçimleri de bir arada yapılacak. Yapılacak olan bu seçim bir gereklilik arz etti ki böyle erken bir tarihe alında. Ülke menfaatleri, ülkenin bekası için normal zamanında yapılması gerekirken öne alınan bu seçimlerin öncelikle Türk milletine ve Türkiye’de yaşayan tüm vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini dilerim. Seçimlerin böyle mübarek bir güne rast gelmesinin de ayrı bir hikmeti olduğuna inanıyorum. Seçim bahanesiyle bizleri, sizlerle iftar sofralarında buluşturan başta Kula belediye başkanım, meslektaşım Hüseyin Tosun’a ve onun şahsında MHP ilçe teşkilatına ve sizlere ayrı ayrı şükranlarını sunuyorum. Zamanın dar olması ayrıca Ramazan olması hasebiyle hem birlikte iftar yapmak, hem de bir nebzede olsa sizlere hitap etmek için bugünde Bebekli mahallesinde siz dostlarımızla bir araya geldik. Allah tutmuş olduğumuz ve tutacağımız oruçlarımızı izzet’i dergahında makbul ve kabul etsin.

 

874 köy belediyeye dahil edildi

Bugünlerde bir taraftan Ramazan’ı yaşıyor diğer taraftan ise seçimle ilgili süreç başlamış durumda. Sizlere belediyeci ve belediyecilik boyutuyla ilgili konuşmak, bu konularla ilgili bilgiler vermek istiyorum. Şahsın 2009 yılında halkımızın tercih ve teveccühleriyle Selendi belediye başkanlığına başladım. Manisa merkez ve ilçelerinde Kanun gereği 2014 yılına kadar sadece ilçe merkezi mücavir alan sınırlarıyla sınırlı olan belediyecilik anlayışı, Manisa’nın büyükşehir olmasından sonra 2014 yılında yapılan seçimlerle beraber nasıl ki Bebekli ’de olduğu gibi, Başı büyük, Eroğlu, Yurttaşı, Kula’ya bağlı tüm köyler de olduğu gibi belediye sınırları içerisine dahil olduğu olduysa, bizim Selendi de de 46 köy mahalle statüsüyle belediye hizmet sınırları içerisine dahil oldu. Manisa’nın büyükşehir olmasıyla beraber toplamda 874 köy belediye sınırları içerisine dâhil oldu. Eski köy bildiğimiz yerleşim yerlerinin tamamı yapılan değişiklikle mahalle statüsü aldı. Yapılan bu değişikliklerin ardından tüm mahallelerimiz belediye hizmet alanına girmiş oldu.

 İmrenerek bakıyorum

Manisa’da Cengiz Ergün’e ve Kula’da Hüseyin Tosun başkanlarıma göstermiş olduğunuz teveccühün bugün meyvelerini gerek Kula merkez de olsun, gerekse mahalleler de olsun hep birlikte görüyoruz. Kula’ya geldiğim her zaman sizlere yapılan hizmetlere imrenerek bakıyorum. Her ne kadar bugün çamurlu bir ortamda olsak ta, Manisa’da alt yapı yatırım programına alınan şanslı mahallelerden birsinin de Bebekli olduğunu gördük. İnşallah çok yakında bu çamurlu yollardan kurtulup modern mahalle görünümüne kavuşursunuz. Kula’da Hüseyin başkanımın, Manisa’da da Cengiz başkanımın canla başla çalıştıklarına şahit oluyorum.

 Henüz 100.yılını yaşamadan

Henüz Türkiye Cumhuriyeti 100. yılını yaşamadan, kuruluşundan bugüne, dikkatinizi çekerim kuruluşundan bugüne etrafımızda düşmanlarımız artmaya devam etti. İçeride ve dışarıda bu böyle oldu. Hep birlikte bir 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık. 15 Temmuz’a bir senaryodur diyenler, o zaman kıyıya köşeye saklananlar, nerde olduğu belli olmayanlar. Daha sonra Yenikapı ruhunu kabullenemeyenler bugün çıkmış bu memleketi korumaktan, bu memlekete havarilik yapmaktan bahsediyor. Bu ülke üzerinde yapılan senaryolar, nasıl ki Libya gibi, Suriye gibi, Irak gibi kardeş kavgası çıkarmak, iç savaş çıkarmakla alakalı oyunlar oynanmakta. Türk uyanık olmak zorunda.MÜslüman uyanık olmak zorunda. Terör belasıyla devlete diz çöktüremeyenler boş durmuyor. Ekonomik olarak nasıl diz çöktürürüz bunun hesaplarını yapıyorlar. Bir dolar belası başımızda durmadan bizleri tehdit ediyor. Gece yarısı sahurda bakın dolar yükseliyor. Allah aşkına gece yarısı sahur vakti açık olan bir finans kuruluşu var mı? Tatbikî yok. O halde bunların hepsinin bir oyun olduğunu görmemiz lazım. Bu oyunu bozmamız için önümüzde 24 Haziran gibi tarihi bir fırsat vardır. Böyle bir iftar sofrasında bizleri bir araya getiren Hüseyin başkanıma bir kez daha teşekkür ediyorum. 24 Haziran’da önce Cumhur ittifakına daha sonra MHP bayrağı altında desteklerinizi bekliyorum ”dedi.