Milliyetçi Hareket Partisi Manisa il başkanlığının Ramazan ayı münasebetiyle düzenlediği “17 ilçede 17 iftar” programının sonuncusu Kula’da gerçekleştirildi. Kula Belediyesi ile Milliyetçi Hareket Partisi Kula ilçe başkanlığının ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine ilgi oldukça yoğundu.

 

Kula Yunus Emre Kent Meydanında gerçekleştirilen iftar yemeğine Milliyetçi Hareket Partisi’nin 17 ilçe teşkilatından yoğun katılım oldu. Programa il başkanı Erkan Öztürk, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, ilçe başkanı Nazım Baytok, diğer ilçelerin başkanları, Manisa Milletvekili adayları ve teşkilat yöneticileri katıldı. Ak Parti ilçe başkanı Ahmet Palabıyık, Ak Parti Manisa Milletvekili adayları, CHP ilçe başkanı Osman Kasırga, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticiler, partililer ve çok sayıda vatandaş misafir olarak.

 

Baytok, “bizim için varsa-yoksa Türkiye”

İftar yemeğinin ardın yapılan siyasi konuşmalar yapıldı. MHP Kula ilçe başkanı Nazım Baytok, konuşmasında; “İl teşkilatımızın öncülüğünde Manisa’mızın 17 ilçesinde gerçekleştirilen “17 ilçe 17 iftar” programlarımızın sonuncusunu, Kula Belediyemiz ile Kula ilçe teşkilatımızın ev sahipliğinde bugün akşam gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Yunus’sun diyarı Kula’mıza, gönül soframıza hoş geldiniz. Bugün aynı sofranın etrafında toplanarak nasıl bir araya gelmişsek, 24 Haziran seçimlerinde de parlamentoda MHP’nin, başkanlık ’ta da cumhur ittifakının etrafında toplanacağımıza, bir araya geleceğimize inancım tamdır.

 

Çok kıymetli ülküdaşlarım. 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel seçimlerinin Kulamıza, Manisa’mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemin ilk seçimi olması ve ülkemizin içinde bulunduğu durum dolayısıyla 24 Haziran çok önem kazanmaktadır. Geçirmiş olduğumuz son 2 yıla yakın sürede ülkemiz son derece büyük ihanetlerle karşı karşıya gelmiş, büyük badireler atlatmıştır.

 

Bu sürecin atlatılması ve bu günlere gelmemizde Genel Başkanımız,  adı gibi devlet adamı Dr. Devlet Bahçeli’nin bütün nefsi duygularını bir kenara itip, Türkiye’yi ülkücü pencereden okuma anlayışla, önce Ülkem ve Milletim şiarıyla hareket etmesinin katkısı asla ve kat’a küçümsenemez ve önemsizleştirilemez. Genel başkanımızın devlet bekası için vermiş olduğu bu katkıyı önemsizleştirmeye, küçültmeye çalışmak, basit bir siyasi destek olarak görmek, yok efendim AKP’nin yanına gitti, AKP’ye yaklaştı diyerek küçük bir siyasi hesap gibi görmek olsa olsa ahmaklık,  küçük beyinliliktir.

 

Milliyetçi hareket partisi Lideri ve teşkilatlarının desteği, devletedir, Türk devletinedir,  devletin bölünmez bütünlüğüne, devletin bekasınadır. Türk devletinin ebediyen yaşamasınadır. Hiç kimse hiçbir kurum bunu sulandırmasın. Bizim için varsa- yoksa Türkiye. 24 Haziran’da memleketin Arslanlarına, Bozkurtlara destek vermenizi, Milliyetçi harekete helal oylarınızı istiyoruz. MHP ne kadar güçlü olursa Türkiye o kadar güvendedir. “Cumhur İttifakı Millet Aklı”  diyor ve hepiniz Allah’a emanet ediyorum” dedi.

 

Öztürk, “Devlet’in yanında olmaya devam ediyoruz”

İftar programına katılan MHP il başkanı Erkan Öztürk, programda yaptığı konuşmasında, “Biz bugün “17 ilçe 17 iftar” programının 17.si olan sonuncusunu Kula’da gerçekleştiriyoruz. İl başkanlığı olarak düzenlediğimiz iftar programının burada gerçekleşmesi için göstermiş oldukları ev sahipliğinden dolayı, Kula belediye başkanlığımıza, ilçe başkanlığımıza teşekkür ediyorum. Tüm kamuoyu tarafından bugün burada göstermiş olduğumuz birlik ve beraberliğimiz net bir şekilde görülmektedir. Baktığımızda Ak Parti ile Milliyetçi Hareket Partisinin ittifak sürecinde beraberliğimizin görüntüsünü herkese net bir şekilde göstermekteyiz. Bugün iftar soframızda beraber olduğumuz gibi gönül soframızda da tüm siyasi partilerle beraberiz. Bu anlamda da arkadaşlarımızla beraber olmaktan çok mutluyuz. Bugün Kula’da 17.sini gerçekleştirdiğimiz iftar programında beraber olduğumuz gibi, bu birlikteliği devam ettirmekten son derece mutluyuz. Milliyetçi Hareket Partisi dün olduğu gibi Devletin yanında olmaya devam ediyoruz” dedi.

 

 

İftar programında Savaş’a ilgi yoğundu

MHP il başkanlığının düzenlediği, Kula Belediyesi ile MHP Kula ilçe başkanlığının ev sahipliği yaptığı iftar programının Kula ayağında, Milletvekili adaylarından Nurullah Savaş’a ilgi yoğundu. İftar yemeğinin ardından kürsüye gelen Savaş, şunları konuştu: "Sizlere kavuşturan Mevla’ma şükürler olsun. İl başkanlığımızın 17 ilçede 17 iftar programı kapsamında bugünde Kula’dayız. Genel Başkanımızın takdirleri ile Manisa 2. Sıra milletvekili adayı olarak huzurlarınızdayım. Selendili bu kardeşinizin bir ayağı da Kula’da. Çünkü benim ikici adresim Kula. Selendi’de Belediye başkanlığım dönemimde de Kula ile ticari, siyasi ve kurumlar arası resmi ilişkilerimi en iyi düzeyde tuttum. Benim için Selendi ne kadar önemli ise Kula da aynıdır. Ben de sizin bir evladınız, bir kardeşinizim” dedi.

 

"Bizim İttifakımız Cumhur’ladır"

24 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde göreve seçildiği takdirde güzel hizmetlerine devam edeceğini söyleyen Savaş "Seçildiğim takdirde Kula’ya ne yapılması gerekiyorsa yapmak için çalışacağım. Bu Memleket bizim. Manisa bizim. Selendi bizim. Kula bizim. Bizim başka gidecek bir yerimiz yok. Gerçekleşecek olan seçimlerde hemşerilerinden destek isteyen Savaş "Bizim ittifakımız dış mihraklarla değildir. İttifakımız yüce Türk milleti iledir. Bizim ittifakımız cumhurladır, sizinledir. Sizlere büyük görev düşüyor, sizler eşinizle, dostunuzla, komşumuzla sandığa gidip Cumhur ittifakıyla buluşup, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin şanlı yükselişine destek olmalısınız. Ben bugün yakın ilginizden çok memnun oldum. Sizlere teşekkür ediyorum. Benim için mevki makam yoktur. Benim için bu memlekete, bu millete hizmet edebilme noktasında yol neresi ise yolun sonuna kadar gitmek vardır. Yolun sonu da ölümde olsa, bu kutlu yolda yürümek, yolun sonuna kadar gitmek vardır. Bunu herkes böyle bilsin. Necip Türk Milleti, Manisalı hemşerilerim, 24 Haziran'da Cumhur ittifakını iktidar yapacaktır. Bende Cumhur ittifakının milletvekili olursam, Kula için ne gerekiyorsa yapacağımın şimdiden sözünü veriyorum. Bizleri yalnız bırakmayacağınız için hepinize tek tek teşekkür ediyor, Cenabı Allah'a emanet ediyorum." dedi.