Manisa'nın Kula İlçesinde İlköğretim Haftası törenle kutlandı.

 

İlk olarak Atatürk Anıtı'na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına çelenk bırakıldı.

 

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, "Sevgili öğrenciler, sizler geleceğimizin mimarlarısınız. Sizler eğitimim temel yapı taşlarısınız. Eğitim öğretim alanında yapılan her türlü fedakarlık, çaba ve yatırım sizler içindir." dedi.

 

Tabduk Emre İlk Okulunda devam eden programda ise öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunu gösterileri yapıldı.

 

Tabduk Emre İlk Okulunda gerçekleştirilen programda konuşan Kula Kaymakamı Kemal Duru, "Yaşadığımız toplumda, huzurla yaşayabilmek için eğitime önem vermemiz gerektiği aşikardır. Bunları defalarca söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. Çünkü bunun önemini asla yadsıyamayız. Kesin ve tek bir çözüm var ise bu da eğitim ve öğretimden geçiyor." diye konuştu. Gösteriler yaptık, halk oyunları oynadık. Bu gün çok eğlendik, güzel vakit geçirdik, kutlamalar yaptık, yemek yedik.

 

İlkokul 3-A sınıfı öğrencisi Talha Konur verdiği röportajda, "Bu gün ilköğretim haftası. İlköğretim haftasını kutladık." dedi.

 

Sınıf öğretmeni Naciye Akıncı açıklamasında, "Bu gün okulumuzda ilköğretim haftasını kutladık. Kula protokolümüz eşliğinde çok güzel bir program yaptık. Öğrencilerimiz ile birlikte tören havasında kutlamalar gerçekleştirdik. Yeni eğitim öğretim yılı ve yeni başlangıçlar bizler için hayırlı olur inşallah." diye konuştu.

 

Programa, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Gürsel Aydın, daire ve okul müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Program sonunda protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler uçan balon bıraktılar.