Kula Belediyesi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenleyerek geleneksel hale getirdiği Jeopark Futbol Turnuvası, Kula’da yıllarca spora emek vermiş isimlerden oluşan Şöhretler Karması maçı ile başladı. Kula Belediyesi Jeopark Sentetik Saha’da yapılan açılış törenine, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, turnuvaya katılan takımların sporcuları, yöneticileri ve çok sayıda futbol sever katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış seremonisi, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un açılış konuşmasıyla devam etti. Jeopark Futbol Tunuvası için hazırlanan meşalenin yakılmasıyla yaklaşık bir ay sürecek turnuva Şöhretler Karması maçı ile başladı.

 

Unutulmaz Efsaneler, Yeşil Sahada Yeniden Buluştu

  1. Geleneksel Jeopark Futbol Turnuvası açılışında Kula’da geçmişten bugüne faaliyet göstermiş çeşitli futbol kulüplerinde top koşturmuş ve jübilesini yapmış eski futbolcular, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un da yer aldığı şöhretler karması maçı ile tekrar yeşil sahada bir araya geldi. Turnuva’nın açılış seremonisinde söz alan emekli öğretmen Hüseyin Zabun, sporun her zaman birleştirici, kardeşliği ve dostluğu pekiştirici bir unsur olduğunu belirterek turnuvada Kula’daki futbolun emektarlarına yer verildiği için teşekkür etti.

 

Başkan Tosun; “Ortak Bir Kent Kültürünü Hep Birlikte Oluşturmalıyız”

Kula’da şehir kültürünün yaşatmak ve toplumsal dayanışma bağını güçlendirmek amacıyla Jeopark Futbol Turnuvası’nın dördüncüsünü düzenlediklerini belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Kula Belediyesi olarak spora ve sporcuya her zaman destek olmaya çalışıyoruz. Çukurbağ’a Kapalı Halı Saha, İmam Hatip Lisesi’ne ve Sarıgöz Camii’ne halı sahalar yaparak çocuklarımız, gençlerimize spor alanları oluşturduk. Tüm gayretimiz, her alanda olduğu gibi sporda da güçlü bir Kula’yı oluşturmak. Son yıllarda Kulamıza spor adına ciddi yatırımlar yapıldı. Bunlardan sadece birisi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile hizmete açtığımız Fitness Salonu, öbür yandan Spor Kompleksi’nin inşası sürüyor. İlçe Stadyumu ve Jeopark Sentetik Çim Sahamızda tribün ve aydınlatma çalışmalarımız olacak. Bu hizmet ve yatırımların büyük emeği olan hemşerimiz Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum. Bu turnuvanın birliğimize, kardeşliğimize ve dostluğumuza vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.