Bu yıl 478. gerçekleştirilen Uluslararası Mesir Macunu Festivali etkinlikleri kapsamında, Manisa’ya gelen Bosna Hersek Prijedor Belediyesi Meclis Üyeleri ve Kazakistan Halk Dansları ekibi festival kapsamında Kula’yı ziyaret etti. İlk olarak Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u makamında ziyaret eden yabancı konuklar, bir gün boyunca Kula’nın tarihi evleri, tarihi çarşı, Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO sertifikalı Jeoparkı ve Kula Peribacalarını gezip inceleyerek Kula’ya hayran kaldıklarını belirttiler.

 

Kula Yareni ile Kazakistan Halk Dansları Ekibinden Müthiş Ahenk

Kula Belediyesi Kent Ormanı Sosyal Tesisleri’nde günün anısına milli ezgi ve figürlerle dans gösterisi yapan Kazakistan Halk Dansları ekibi ile Kula Yaren Ekibi’nin art arda yaptığı gösteriler birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Mesir Festivali’nin son gününde Manisa’da düzenlenen kortejde de birlikte hareket eden Kazakistan Halk Dansları Ekibi ve Kula Yaren ekibi büyük ilgi topladı. Bosna Hersek Prijedor Belediyesi Meclis Üyeleri ve halk oyunu ekipleri Kula’da bulunmaktan ve burada gördükleri ilgiden çok mutlu olduklarını belirterek Başkan Tosun’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler. Dış ülke temsilcileri, Başkan Tosun’a çeşitli hediyeler sunarken, Başkan Tosun ise yabancı konuklara Kula’ya Tarihi Kula Evi hediye etti. Ziyaret sonunda tüm ekipler ve Başkan Tosun, belediye binası önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Başkan Tosun; “ Kulamıza Renk Kattılar”

 Bosna Hersek Prijedor Belediyesi Meclis Üyeleri ve Kazakistan halk oyunları dans ekiplerinin Kula’ya gelerek renk kattıklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Uluslararası Mesir Macunu Festivali etkinliklerine katılan Bosna Hersek Prijedor Belediyesi Meclis Üyeleri ve Kazakistan halk oyunları dans ekipleri Kulamızı merak edip bizleri ziyarete gelmişler. Bu durumdan büyük mutluluk ve onur duydum. Oyunlarıyla, kıyafetleriyle ve o samimi tavırlarıyla hem Kulamıza hem de festivalimize renk kattılar. Hepsine teşekkür ederim” dedi.