Kula 2019 31 Mart yerel seçimlerinde MHP partisinden Cumhur ittifakı adayı gösterilen Hüseyin Tosun ile Millet İttifakı Adayı Selim Aşkın Arasında geçti bu Yarışın sonunda kazanan taraf yüzde 66.ya yakın bir oran ile Cumhur ittifakı adayı Hüseyin Tosun oldu.

Aylar öncesinden Birlik beraberlik mesajları verilerek seçim çalışmalarına başlayan cumhur ittifakı Gökçeören Mahallesinde seçim çalışmaları esnasında Ak parti kadın kolları ve MHP Kadın Kolları aynı araç içerisinde ulaşım sağlandığı için iç içe yolculuk yapıyordu. Yolculuk esnasında hemen ön koltuğunda Ak Parti Kadın Kollarında üst düzey görevli bir Bayan Hararetli bir şekilde telefonu ile mesajlaştığı dikkatini çekti. Yazılanları Dikkatlice Baktığında Gökçeöreni de aldılar Hüseyin Tosun Kazanır burada dediğini görünce Parti üyesi bayan bunu fotoğraf çekerek belgelendirdi ve Kula AK Parti Kurucu üyesi olduğu bildiği güvendiği Bir Hanım efendiye iletti.

Bu hanımefendi seçimde daha büyük olayların çıkmaması ve Birlik beraberliğin bozulmaması için belgeyi sakladı. Seçim bittikten sonra üst düzey görevliyi arayarak belge hakkında açıklama istedi.

Aldığı cevap bu benim özelim kimseyi ilgilendirmez sözü olur. Bu sözleri duyan Kurucu üye hanımefendi sert çıkışınız ve sözlerin yaptığınız görevle bağdaşmıyor lütfen istifanızı verin der.

Aldığı cevap ise sizi savcılığa şikâyet edeceğim diyerek telefonu kapatır.

Bu bilgilerin Manisa AK Parti İl Teşkilatı ile paylaşıldığı AK Partinin nasıl hareket edeceği merakla bekleniyor.