Kula Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğü proje ve çalışmalar kapsamında ihtiyaç fazlası kıyafet ve tekstil ürünlerini toplamak adına ilçe genelinde 25 adet Giyim Bağış Kutuları koydu.

 

 Kula Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla vatandaşın yüzünü güldürmeye devam ediyor. Kula Belediyesi, vatandaşların evlerinde ihtiyaç fazlası olan kullanılabilir nitelikteki her türlü kıyafet, perde gibi ev tekstili ürünlerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak adına ilçe genelinde 25 adet Giyim Bağışı Kutusunu muhtelif noktalara yerleştirdi. İlçe merkezinde vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde, sokak, çarşı, okul ve cami önlerine koyulan kıyafet bağış kutuları vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Kula’nın en büyük mahalleleri olan Gökçeören ve Sandal Mahallesine de konulan giyim bağış kutularında toplanan ihtiyaç fazlası ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

 

 Kula’nın Gökçeören ve Sandal Mahalleleri de dahil olmak üzere ilçe genelinde 25 adet Giyim Bağış Kutusu’nun konulduğunu belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “İlçemizde yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyoruz. Şu ana kadar ilçemiz genelinde 25 adet giysi bağış kutusu konumlandırdık.

İstenilen mahallemize ve sokağımıza da talep doğrultusunda Giyim Bağış Kutusu konumlandırabiliriz. Amacımız ihtiyaç sahibi ailelerimize bunları teslim ederek ihtiyaçlarını gidermek. Şimdiden güzel olumlu tepkiler alamaya başladık” dedi.