Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun şehrin sembolik anahtarını teslim etti.

Manisa’ya gelen 3 bakan bir dizi ziyaretler için Demirci ve Kula ilçelerini ziyaret ettiler. İlk ziyaretlerini Demirci’ye gerçekleştiren bakanlar daha sonra akşam saatlerinde Kula’ya geldiler.

Hava yoluyla Kula’ya gelen  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Demircili Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan,  Manisa Ak Parti Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık’ı, Manisa Valisi Ahmet Deniz, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Yunus Öztürk, Ak Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, Ak Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok ve protokol üyeleri karşıladı.

Bakanlar, Milletvekillerini Kula Kent meydanında Kula yaren ekibi ve çok sayıda Kula’lı vatandaş karşıladı. Daha sonra protokol üyeleri ile birlikte Kula şehir merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunduktan sonra 30 Mart 2019 mahalli seçimlerinde Kula Belediye başkanlığına seçilen Cumhur ittifakı adayı Hüseyin Tosun’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a Kula'dan geçen D300 Karayolu üzerinde alt geçitlerin yapılmasıyla ilgili hazırlamış olduğu dosyayı takdim ederek konu hakkında bakanı bilgilendirdi. Tosun daha sonra ziyarete gelen 3 bakan ve Milletvekilini hediyeler takdim ederek kendilerinin Kula’ya gelmiş olmalarından dolayı şahsım ve Kula halkı adına teşekkür ediyorum dedi.

Bakanlar ve Milletvekili belediyeden ayrılarak Kültür Merkezi Düğün Salonunda toplanan Kula’lı vatandaşlarla bir araya geldiler. 3 bakanda Kula ya yapılacak olan yatımlarla ilgili açıklamalarda bulundular. Bakanlara Kaymakam Kemal Duru, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Ak Parti İl Başkanı Salih Hızlı ve Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Kula Belediye başkanı Hüseyin Tosun da ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Kula’lı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şehrin sembolik anahtarını teslim etti.

 Düğün salonunda vatandaşlarla yapılan toplantı sonrasında Kültür merkezi salonun da da Kula’lı sanayici ve iş adamlarıyla bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunan bakanlar ve Milletvekili daha sonra tarihi Kula evlerinden Beyler Evinde hazırlanan akşam yemeğine katılmak için salondan ayrıldılar.

Beyler evine gelen misafirler yaren ekibinin eşliğinde karşıladı. Yaren ekibinin sunmuş olduğu gösteri sonrasında 3 bakan bereket ve bolluğu simgeleyen testileri kırdılar. Yemeklerin yenilmesi sonrası 3 bakan hava yoluyla Uşak’a hareket ettiler.