Temiz bir Kula için 7/24 tam kadro mesai yapan Kula Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi çalışmalarına hız verdi. Merkez ve merkezden uzak mahallelerde çalışmalarını sürdüren Kula Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü’ne bağlı personeller sokakları baştan sona temizleyerek çöp konteynerlerini dezenfekte su ile yıkayıp kireçlendi.

Özellikle kurban kesim alanları ve mahallelerdeki konteynerleri muntazam şekilde temizleyen ekipler, sokak ve caddeleri pırıl pırıl bir görünüme kavuşturdu. Tüm şehirde genel temizlik çalışması gerçekleştiren Kula Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri, Kula’nın meydanlar, ana arterler, parklar, okul çevrelerinde, tüm mahallelerde evsel atıkların toplamasından, cadde ve sokakların temiz tutulmasına, çöp konteynerlerinin dezenfekte edilmesi yaz ayının gelmesi ile birlikte vatandaşların en çok kullandığı sosyal alanlara kadar tüm çevrede temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kurban Bayramı’nda çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini belirten Kula Belediyesi Temizlik İşleri Müdür V. Hayrettin Yeşil; “Temiz bir çevre için temizlik işleri personellerimiz ile birlikte hizmetteyiz. Kulalı vatandaşlarımızın Bayramlarını temiz ve iç rahatlığı ile geçirebilmeleri için Temizlik işleri personellerimiz ile birlikte aralıksız çalışıyoruz. Yalnızca ilçe merkezinde değil merkezden uzak mahallelerde de temizlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Temiz bir Kula için çalışıyoruz” dedi.