Akkal , Bildiğiniz üzere geride bıraktığımız yıl içerisinde, Türkiye’de Meral Akşener önderliğinde yeni bir Kuvay-ı Milliye hareketi olan İYİ parti kuruldu. İYİ insanların bir araya gelerek, Türkiye’de kadın bir lider tarafından 25 Ekim 2017 tarihinde resmen kurulan partimizin, Manisa’daki teşkilatlanmasın da sona gelindi.

Akkal Kula da ilçe Başkanlığı görevini İş Adamı Yakup Yılmaz a verdik Yılmaz ile Uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde birlikte çalıştık. Yılmaz ile şimdide İyi Parti içerisinde birlikte çalışacağız arkadaşımızın güzel bir kadro ile Kulada başarılı olacağını biliyor ve çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyorum dedi.

İyi Parti Kula İlçe Teşkilatını Kurmakla Görevlendirilen İş Adamı Yakup Yılmaz da Kulada İyi Parti yi kurmakta bana nasip oldu bundan dolayı mutluyum İl Başkanımız Akkal ın da söylediği gibi kendisiyle uzun yıllar beraber çalıştık bir birimizi iyi tanıyoruz inşallah çıktığımız bu yolda İlçemizde Geniş tabanlı Kimseyi ayırt etmeyen ve Kucaklayan bir yönetim oluşturacağız hedefimiz, Türkiye de, Manisa da ve Kulada başarıyı yakalayacağız  dedi.