Kamuoyunu bilgilendirme ve beceriksizlikle yapılan bir yanlışı düzeltme gereği duyduğumuz gazetecilik sorumluluğuyla Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vücut görüntüsünün fotomontajlı asılmasına karşı yanlışı düzeltmek maksadıyla yaptığımız haber doğrultusunda kim tarafından asıldığı merak edilen montajlı pankartın sahipleri ortaya çıktı.

 Bahse konu olan haberimiz yayınlandıktan 2 saat sonra gibi kısa bir sürede başka kurumların açıklarını arama içerisine girişen şahıslar tarafından yaptırıldığı öğrenilen bir fotomontaj haberi ilçemizde faaliyet gösteren Kula Haber adlı yerel bir gazetede yayınlandı.

 Kin ve nefret duyguları ile hareket eden ve Kula Ak Parti İlçe Gençlik Kolları üyesi Kemal Ş. ve Rüstem B.’nin Kula Belediyesi Engelsiz yaşam aracı üzerinde bulunan ve bilinçli olarak yapıldığı bilinen aracındaki montajlı fotoğrafı, ilçede yaşayan engelli vatandaşları ve ailelerini rencide etmemek ve engelli aracı olduğuna dikkat çekmek için yapıldığını anlamayacak kadar bilinçsizce ve siyasi malzeme olarak kullanma girişiminde bulunuldu.

 Ve Bu görüntülerde kamera kayıtlarına yansıdı.