Kula İlçe Sağlık Müdürü Dr Gül dane Kaçar ve ekibi Organ Bağışı kampanyası Haftası başlaması çerçevesinde İlk olarak Kula İlçe Kaymakamı Kemal Duruyu ziyaret ederek günün anlam ve önemi hakkında bilgilendirmede bulundu, Kaçar Yurt genelinde 25 bin hastanın organ beklediğini her yıl 2 bin kişinin de organ beklerken hayatını kaybettiğini söyledi.

İlk olarak Kula Kaymakamı Kemal Duruyu  ziyaret eden  Kula İlçe Sağlık Müdürü  Dr Gül dane Kaçar ve ekibi, Kaymakam Kemal Duru dan organlarını bağışlamasını istedi. Kaymakam duruda Organ Bağışının hayat Kurtardığına vurgu yaparak kişilerin bir gün kendilerine de organ ihtiyacı olabileceğini düşünmeleri gerekiyor diyen Kemal Duru kendisi de organ bağışında bulundu.

 

Daha sonra Doktor Kaçar ve ekibi Hükümet konağında bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tapu müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Adliyede bulunan Savcı ve Hakimler, Emniyet Müdürlüğü ziyaret edildi, ziyaretlerde Dr. Gül dane Kaçar Organ bağışını önemi ve hangi koşullarda organların alınıp kullanıla bileceği konusunda da geniş bilgilendirmelerde bulundu.

 Kula İlçe Sağlık Müdürü Dr Gül dane Kaçar 3 gündür kurumlarımızı ziyaret ederek bilgilendirdik birçok arkadaşımız geçtiğimiz yıllarda yapılan organ bağışı kampanyalarında bağışta bulunmuşlar o dönemlerde bağış ta bulunmayanlar veya haberi olmayanlarla bire bir görüştük kendilerine organ bayışlarını anlattık ve onlarda bağışta bulundular 3 gündür 60 vatandaşımız organ bağışında bulundu  tabi çalışmalarımız burada bitmiyor hafta sonuna kadar devam edeceğiz, Pazartesi günü Devlet hastanesi önünde stant açacağız ve çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi.