Geçmişte Kula Belediye Başkanlarına baktığımızda Muammer KELEŞOĞLU 1989–1994 DYP’den Başkanlık yapmış Başkanlığı döneminde Kula su şebekesini yenileme çalışmaları yapmış Kula sokakları toz ve çamur deryasına dönmüş halkın tepkisini çekmiş 1994 yerel seçimlerinde Kula halkı cevabını vermiş ve Başkanlık koltuğuna oturtmamıştır.

Yerine 1994 yılında Anavatan partisinden aday olan Selim AŞKIN gelmiştir. İlk çalışmalarından biri olan Kula’nın susuzluk sorunu çözerek Kula halkının gönlüne girmiştir.

2 döneminde Selim AŞKIN Kula Belediyesinin içinde bulunduğu maddi sıkıntılardan dolayı su faturalarına depozito adı altında abonelere uygulama getirmiş halkın cebine el atınca Kula halkı buna kayıtsız kalmamış ve yerel seçimlerde cevabını vererek Belediye Başkanı seçmeyerek cezalandırmıştır.

2 döneminin sonunda Selim AŞKIN Kula alt yapısını yenilemek amacıyla kanalizasyon projesini başlatmış ama seçimleri kaybedince yerine seçilen Halil GÜLCÜ’ye bırakmıştır.

Halil GÜLCÜ 2004–2009 DP den aday olmuş ve Kula Belediye Başkanı seçilmiştir.

Kanalizasyon projesini devam eden Halil GÜLCÜ kanalizasyon yapım çalışmaları uzun sürünce toz çamur ve çukurdan bıkan Kula Halkı ile ters düşerek Kula Halkından cevabını almıştır.

Kula Belediyesi 2014 yılında yapılan yerel seçimlerin Kula Belediye Başkanlığına Hüseyin Tosun’u başkanlık koltuğuna oturttu, işsizlik sorunu çözmek amacıyla bir tekstil fabrikasını Kula ya kazandırdı 1500 kişiyi iş imkânı sağlayarak Kula nın gönlüne girdi.

2019 yerel seçimlerinde % 65 lik bir oranlan Kula Belediye Başkanlığına kazanan Hüseyin Tosun Tekstil fabrikası gibi ilk dönemindeki projelerden dolayı maddi çıkmaza girdi ve çareyi su da buldu Katı Atık Yönetim Sistemi (KAYSU) ile su faturalarına bir yük daha bindirdi. Kula Halkı bunu unuturmu…? SAYIN BAŞKAN