Korona virüs salgınının artması ile İçişleri Bakanlığı yayınlamış olduğu genelge kapsamında 65 yaş üzeri sokağa çıkma ve çocukların pazaryerlerine getirilmemesi yasağı alınmıştı, halk sağlığı için harekete geçen Kula Emniyet Müdürlüğü ve  Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar yerlerin de  hijyen denetimi, 65 yaş üstü kimlik kontrolleri yaparak küçük çocukların da pazaryerine getirilmemeleri konusunda aileleri uyardı.

Kula Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Ulu yapılan denetimler hakkında yaptığı açıklamada “Emniyet ekiplerimiz ve zabıta ekiplerimizle birlikte denetimlerimizi yapıyoruz bu denetimlerde halkımızın kendi sağlığı için küçük yaştaki çocukların pazara gelmemesi toplum sağlığı açısından ve kendi sağlıklarının korunması için gerekli uyarıları yapıyoruz tüm halkımızın evde kalmasını ve bu süre zarfı içinde mümkün oldukça sokağa çıkmamalarını istiyoruz hem kendilerini hem de ailelerinin sağlığını korumalarını rica ediyorum” dedi.

Zabıta Müdürü açıklamasının devamında “Kolluk kuvvetlerimizle birlikte pazaryerinde bugün denetimlerimizi yaptık Kula halkımızın Koronavirüs kapsanımda göstermiş olduğu duyarlılığa teşekkür ediyorum ve tüm halkımıza evde kalın diyorum” dedi.

Kula İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Servet Ceren de “Kula Belediyesi Zabıta ekiplerimizle birlikte Pazar yerinde denetimlerde bulunduk Pazar esnafımızın ve Kula halkının gerekli duyarlılığı gösterdiği gördük bunun için kendilerine teşekkür ediyoruz. Yapılan denetimler sonucunda olumsuz bi duruma rastlamadık teşkilatımız olarak da evde kal Kula diyoruz”