Kula Belediye Meclisinin Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı,  Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un Başkanlığında gerçekleştirildi. 2017 yılı faaliyet raporunu görüşüldüğü Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, 2017 yılı faaliyetlerini meclis üyelerine anlattı. 3 saat süren oturumda mimari projeler, kültür, eğitim, sanat, spor, alt yapı gibi belediyenin hizmet alanlarında yapılan faaliyetler değerlendirildi. Başkan Tosun’un yaptığı sunumun ardından söz alan parti grup başkanvekilleri, faaliyet raporu hakkında görüş ve eleştirilerini sundu. Faaliyet raporunun oylanmasında yasa gereği Meclis Başkanlığı’nı Meclis Üyesi Nafiz Aydın yönetti. Konuşmaların ardından yapılan oylamada AK Parti Grubu ve Bağımsız Meclis Üyesi’nin 5 hayır oyuna karşılık MHP Grubunun evet oyu ile 2017 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğuyla kabul edildi. Başkan Tosun, Kula’nın geleceği için mesai harcayan başta meclis üyelerine, birim müdürlerine ve Kula Belediyesi personeline teşekkür etti.

 

Komisyon Üyeleri seçildi

Kula Belediye Meclisi’nde 2018 yılı encümen ve komisyonlarda görev alacak meclis üyelerinin seçimi yapıldı. Encümen Üyeliğine, Mehmet Karaayak ve Mehmet Kavas, Plan ve Bütçe Komisyonuna, Tuncay Ergün, Nafiz Aydın, İlyas Macun, Halil Köselecioğlu, Akile Akdemir, İmar Komisyonuna ise Faik Şentürk, Murat Yanbolu, Selim Urlu, Ahmet Palabıyık, İsmail Hakkı Kavas seçildiler.

 

 Başkan Tosun, “Kula, Umut ve Huzur Dolu Bir Şehir Haline Geldi”

30 Mart 2014 yılından bu güne kadar Kula Belediye Başkanlığı görev süresi içinde meclis üyeleriyle uyum içinde, gece gündüz demeden çalışmalarının sonucunda Kula’nın umut ve huzur dolu bir şehir olduğunu vurgulayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “

Geride bıraktığımız 4 yıl içerisinde Kula’ya ve Kulalılara hizmetlerin en iyisini sunmak için yoğun bir çaba gösterdik. Kulamızın yaşam standartlarını yükseltmek için projeler geliştirdik, kararlar aldık. Altmış mahallemizin yol, bakım, asfalt ve taş döşeme çalışmalarını ihmal etmedik. Geleceğe yatırım olacak faaliyetlere imza attık. Vatandaşlarımızın yol, asfalt, içme suyu ve kanalizasyon noktasında ihtiyaçlarına karşılık verirken bir yandan da Kulamızı geçmiş tarihi ile birlikte gelecek nesillerimize aktarmak için çalışmalar yaptık. Kula’nın, 4 yılda geldiği nokta ortadadır. Bunu en iyi değerlendirecek olan Kula Halkı’dır” dedi.