Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri vatandaşların sık ve yoğun kullandıkları caddelerde dezenfektanlı su ile yıkadı.

 

Kula Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi vatandaşların yoğun olarak kullandıkları alanlar ile park, bahçe, meydan ve kamu binalarında dezenfekte çalışması yaptı.

 

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula Belediyesi olarak Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 (Koronavirüs) salgınına karşı vatandaşlarımızın sağlığını korumak, bu hastalıkla etkin ve kararlı bir şekilde mücadele edebilmek amacıyla gerekli önlemleri aldıkları söyledi.

 

Başkan Tosun, " Belediyemizin temizlik işleri müdürlüğü, Park ve bahçeler birimi, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve Sağlık daire başkanlığı ekiplerimiz ilçemizde dezenfekte çalışmasını yürüyorlar. İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelge uyulması gereken sosyal mesafe, 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız ile çalışmayan herkesin evinde kalması çok önemli. Bu süreçte Devletimizin, Bakanlıklarımızın, Mülki ve Yerel Yönetimlerimizin tebliğlerine kendi ve ailemizin sağlığı açısından uymamız çok önemli. Millet olarak her zorluğun üstesinden geldiğimiz gibi, bu sıkıntılı günleri geride bırakacağız." diye konuştu.

 

Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi İbrahim Kilimci, yapılan dezenfekte çalışmalarının Koronavirüs tehdidinin ortadan kalkana kadar sokak ve caddelerin dezenfektan ile temizliğine devam edeceklerini söyledi.

 

Kilimci açıklamasında, "Ülkemiz genelinde Koranavirüs salgınına karşı Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerimiz, Kula'da vatandaşlarımızın sık ye yoğun olarak kullandıkları sokak ve caddelerin dezenfektanlı su ile yıkama çalışmaları başladı. Koronavirüs henüz ilçemizde görülmemesine karşın tedbirlerimizi alıyoruz. Vatandaşlarımızın da hijyen kurallarına uymaları, alınan tedbirlere riayet etmeleri sayesinde salgını atlatacağız." diye konuştu.

 

Kula Belediyesi Park ve Bahçeler birimi Müdürü Halil Özkara, Kula Belediyesi ekiplerinin gerekli dezenfekten çalışmalarını gayretle gerçekleştirdiklerini ve mecbur kalmadıkça vatandaşların evden çıkmamaları gerektiğini belirtti.