Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de vaka sayıları  artan yeni tip Korona virüse (Covid-19)karşı tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda 65 yaş üzeri, 20 yaş altı ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı.

Kula’da da ilgili birimler tarafından alınan tedbirler uygulanmaya devam ediyor. Son olarak farklı illerden gelen vatandaşların Kula’daki belirttiği ikametlerine 14 boyunca kendilerini izole etmesi ve izinsiz evden dışarı çıkmaması için, kolluk kuvvetleri ile sağlık personeli tarafından tebliğ yapılmıştı. Bu kapsamda kolluk kuvvetlerinin düzenlediği çalışmalarda, 5 kişinin belirttikleri adreslerden izin almadan ayrıldıklarını tespit etti. Konu ile ilgili çalışmalarını sürdüren kollu kuvvetleri, 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi ve kurulun kararı gereğince 5 vatandaşa, 3 bin 150’şer TL, toplamda 15 bin 750 TL para cezası yazdı.

Öte yandan sokağa çıkma yasağının gelmesinin ardından yapılan tüm uyarılara rağmen sokağa çıktığı tespit edilen 65 yaş üzeri 1 vatandaşa ise 392 TL para cezası kesildi.

Yapılan tüm uyarılara rağmen kuralları ihlal ettiği tespit edilen 6 kişiye toplamda 16 bin 142 TL para cezası kesilmiş oldu.