Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı kanun kapsamında yapılandırma başvuruları başladı.

 

7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında, Kula Belediyesi’ne borcu bulunan vatandaşların, 31 Temmuz 2018 tarihine kadar müracaat etmeleri halinde borçları yeniden yapılandırılacak. 31 Mart 2018 tarihine kadar Kula Belediyesi’ne borcu bulanan vatandaşların emlak, çevre temizlik, ilan reklam gibi borçları, 6 aydan 18 aya kadar taksitlendirilebilecek ve gecikme faizi ve gecikme zammı alınmayacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, vergi ve bazı diğer borçları yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak isteyen ve vergi borcu bulunan mükelleflerin, 31 Temmuz Salı günü mesai bitimine kadar Kula Belediyesi’ne başvurmaları gerektiğine söyledi. 31 Mart 2018 tarihinden önceki dönemlere ait borçların yapılandırma kapsamına girdiğinin bilgisini veren Başkan Tosun, "Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, haberleşme vergisi, eğlence vergisi, ilan ve reklam vergisi, işgaliye borçları yapılandırma kapsamına alındı ve belediyemizin ücret tarifesine bağlı olarak yapılan hizmetlerin ücretleri yine kapsam dahilindedir" dedi.

 

Mükellefler, yapılandırma başvurularını yaptıktan sonra taksit ödemelerini Kula Belediyesi’nin http://www.kula.bel.tr web adresindeki Online Tahsilat menüsünden banka kartıyla internet üzerinden de yapabilecek.