Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Ahmet Dilsiz ve Manisa İl Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Öztürk, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’dan oluşan heyetle birlikte Kula’yı ziyaretleri esnasında Kula Yunus Emre Kent Meydanında bulunan, Kula jeopark Müzesi ve kütüphanede incelemelerde bulundular Kula’da bayanlar için bir Fitness salonu açılmasını için kültür merkezinde bulanan kütüphanenin yerinin değiştirilerek kütüphaneden boşalan yeri Kula jeopark müzesinin kütüphane yerine aktarılarak boşalan yere Fitness salonunun açılmasına karar verildi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Ahmet Dilsiz yaptığı açıklamada

Kula ilçemizin en merkezi konumunda bulunan Kula jeopark Müzesinin Kula Kaymakamımız ve Kula Belediye Başkanımızla birlikte bulunduğu yeri inceledik, burasını Kula Belediye Başkanımızın jeopark Müzesini Yerini değiştirmesi ile birlikte burada bayanlarımızın kullanımına açacağımız bir Fitness salonu en geç 15 mart 2019 tarihinde faaliyete geçirmek için çalışmalarımıza başladık inşallah verdiğimiz tarihte Fitness salonumuz Kulalı bayanların hizmetine açılmış olacak dedi.

 

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun “ Yunus Emre Kent Meydanında bulunan, Kula jeopark Müzesini yeni Kütüphanenin bulunduğu yeri taşıyacağız, Kula jeopark Müzesinin bizler için çok önemi var. Burada yanlış anlaşılmalara sebebiyet verilmesin,  sanki önemsiz gibi gösterimesin, jeopark müzesi için daha büyük ve herkesin ulaşabileceği bir yer oluşturacağız. Kulalı hemşerimiz Sayın Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Kula’ya vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum dedi.