Türkiye’de isim yapmış en iyi pehlivanların katıldığı 23. Geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivanlığı Serhat Gökmen oldu.

Spor toto  yeni spor kompleskininde kurulan Er Meydanı’nda,27  başpehlivan ve 175 pehlivanın katıldığı güreşleri, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, daire müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş takip etti.

 Saat 11:00 başlayıp gün boyu süren güreşler, renkli görüntülere ve kıyasıya mücadelelere sahne oldu.

Kula Güreş Takımı Damga Vurdu

23. Geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Kula Belediyesi Güreş Takımı, seyircilerin vermiş olduğu destekle çıktığı er meydanında Kula Belediyesi’nin gururu oldu. Kula Belediyesi Güreş Takımı Antrenörü Mahmut Yıldırım’ın öğrencileri başarılı müsabakalar ortaya çıkardı. Kula Belediyesi’ni çeşitli boylarda temsil eden Güreş Takımı’nda Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un pehlivanı Samet Taşdelen, Küçük Orta Büyük boyda altın madalya ile birincilik kürsüsünde yerini aldı.

Başkan Tosun; “Her şey Kula İçin”

Ata Sporu olan güreşe her zaman sahip çıkacaklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ Bu yıl 23’üncüsünü düzenlediğimiz yağlı pehlivan güreşlerimizi geçen sene söz verdiğimiz gibi Spor Toto Kula Spor Kompleksi Güreş Sahası’nda gerçekleştiriyoruz. Spora ne kadar destek verdiğimizi biliyorsunuz, gençlerimizin kendilerini geliştirip birer başarılı sporcu olması için içinde voleybol, basketbol, tenis ve yüzme havuzunun bulunduğu çok amaçlı spor kompleksimizin tamamlanmasına çok az kaldı. 11 milyona yakın yatırımın yapıldığı spor kompleksimiz inşallah en kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ben buradan bu spor kompleksinin yapılmasında en büyük desteği olan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum. Bunun yanında Belediyelerin görevi sadece yol, su yapmak değildir. Kula’daki işsizlik oranını ve göçleri önlemek amacıyla 1000 kişinin istihdam sağlayacağı Akar Tekstil iş birliği ile tekstil fabrikası açıyoruz. Şimdilik İzmir’e gidip işe başlayan 450 vatandaşımız iş sahibi oldu. 71 kişi de Kula Belediyesi otopark alanında iş başı yaptı. Sizlerden istediğim bu yapmış olduğumuz yatırıma sahip çıkmanız. İşin yanında kulamıza artık doğal gaz geliyor. Aksa Enerji ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde doğalgaz Protokolünü İmzalandık. İnşallah en kısa zamanda 28 Eylül 2018 tarihinde Zaferiye Mahallemizden başlayarak tüm mahallemize ulaşacak. Hepimizin hedefi 2019’un ilk altı ayında doğalgazı Kula’ya vermek. Her şey Kula İçin. Kula’ya hayırlı uğurlu olsun. Bu organizasyonun yapılmasın de emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum” dedi.

 

GELENEKSEL KULA YAĞLI GÜREŞLERİ

        SIRALAMASI

BAŞ =SERHAT GÖKMEN

BAŞALTI=YİĞİT YILMAZ

BÜYÜK ORTA= ALİ GÖKCEN

KÜÇÜK ORTABÜYÜK BOY=SELCUK KILIÇARYAN

KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK BOY=SAMET TAŞDELEN

DESTE BÜYÜK BOY= HASAN ECE

DESTE KÜÇÜK BOY=AHMETCAN DALCA