Kula Belediyesi, 4 Eylül Kurtuluş Şenlikleri’nde konser verecek sanatçıları anketle belirledi. 1-4 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek şenliklerde Ankaralı Coşkun, Aydilge, Kolpa Grubu ve Ece Seçkin Kula’da konser verecek.

Kula Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 4 Eylül Kula’nın Kurtuluşu Etkinlikleri, bu yılda renkli etkinlikler ve özel konserler ile kutlanacak. 1-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kurtuluş Şenlikleri konserlerinde sahne alacak sanatçılar için bir süre önce anket başlatıldı. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun tarafından yapılan duyuruda,  Kula halkına, "Bu yıl 1-4 Eylül tarihleri arasında yapılması planlanan “Kurtuluş Şenlikleri” kapsamında Kula’da sahne almasını istediğiniz 3 sanatçıyı ve diğer görüşlerinizi, ‘Sanatçını Sen Seç’ online anketi aracılığı ile bizlere iletin” çağrısı yapıldı. Yapılan bu yöndeki çağrının ardından yaklaşık 2 bin Kulalı vatandaşın katıldığı anket sonuçlandı. Anket sonuçlarına göre en çok oyu alan sanatçılar arasından Ankaralı Coşkun 1 Eylül, Aydilge 2 Eylül,  Kolpa Grubu 3 Eylül ve Ece Seçkin ise 4 Eylül’de Kula Yunus Emre Kent Meydanı’nda sahne alacak. Etkinlikler kapsamında çocuklara yönelik olarak sihirbaz gösterileri, Hacivat ile Karagöz, kukla şov, tahta bacak, cüce şov, palyaço gösterileri de yapılacak. Sunuculuğunu ünlü televizyon programcısı Deniz Ölgün’ün yapacağı organizasyonda kum sanatçısı Tarkan Köylü’de 4 Eylül Akşamı Kulalılara kumdan görsel bir şölen sunacak.


Başkan Hüseyin Tosun’dan Özel Davet

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula’nın en önemli kültür ve sanat etkinliği olan 4 Eylül Kula’nın Kurtuluş Şenlikleri’ne herkesi davet ederken; “ Belediyemiz öncülüğünde her yıl olduğu gibi bu yılda Kulamızın Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun yıldönümünde bu kez vatandaşlarımızın görüşlerine başvurarak güzel bir organizasyon hazırladık. Şunu özellikle belirtmek isterim ki organizasyonun bütçesini, Belediyemiz olarak hiçbir masraf yapmadan tamamen panayır ve lunapark gelirleriyle oluşturduk. Bu vesileyle Tüm Kulalı hemşerilerimizi ve gurbetçilerimizi Kurtuluş Şenliklerimize davet ediyorum” dedi.