Kültür Merkezi’nin İçerisinde düğün salonu, jeopark merkez bürosu, kütüphane, çok amaçlı toplantı salonu, sinema salonu, fıtness salonu ve eğlence alanları Kula halkına o yıldan bu yana hizmet veriyordu ve vermeye devam ediyor.

Kültür merkezinin bir bölümü olan kafe ve düğün salonu 2018 yılında dışardan gelen bir işletmeciye sözleşmeli olarak kiraya verildi.

İşletmeciye kiraya verilen kafe ve düğün salonunun cüzi bir miktar karşılığın da kiraya verilmiş olsa da sözleşme gereği kiracı firma kafenin iç ve dış dekorasyon ve binanın üst katını tamamlayacak, 15 sene boyunca kula belediyesinin kiracısı olarak kalacaktı.

 

2018 – 2019 da dolar kur farkı ve piyasaların bozuk olduğundan dolayı sözleşmede yer alan maddelerin bazıları yapılamadı ve 2019 sonunda boşaltma kararı alındı.

O dönemde Sözleşmede cezai şartların olduğunu eğer sözleşme akdinin yerine getirilmez ise 1750 TL kira bedeli yerine 8000 TL kira bedeli ödemesi kapsıyordu.

2019 yılı ekim ayı sonunda boşaltma kararı alındı ve sözleşmesi fes edildi ve yaptığı masraflar bakılarak firmadan Kula Belediyesi cezai şartlar uygulamadı.

Fes Edilen Sözleşmeden Uğranan Zarar Kaç Paradır.

Bu işletme sadece kafenin ön kısmına katlanır Otomatik Tente, servis masası yaptırmış ve kafe etrafına çit çevirmiştir, kiracı firmanın yaptığı masraf toplamı günümüz şartlarına göre 60 bin TL civarında, peki, 90 bin TL civarındaki geri kalan zarar ne olacak. Yanlış idare sonucu ezilen yine Kula halkı.