İl başkanı ve yönetim kurulu üyelerini Kula ilçe başkanı Nazım Baytok ve İlçe teşkilatı karşıladı.

 

   M.H.P İl başkanı Erkan Öztürk İlçe Teşkilatına  yaptığı konuşmada,24 Haziran seçimleri ve 8 ay sonra yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

 

Öztürk, 24 Haziranda başlayan seçim Sürecin de başından sonuna kadar yaşadığımız dönemi hatırlarsak Milliyetçi Hareket Partisi nin Manisa’da oldukça başarılı olduğu kanaatindeyim, çünkü göreve İlk geldiğimiz gün 17 ilçe başkanımızın 11 tanesi istifa etmişti.

 

Daha sonraki süreçte de diğer arkadaşlarımız muhalif olma noktasında oldukları için onlarla ilgilide bir değişiklik oldu. Bu süreçte buradaki ilçe başkanımız ve diğerleri de atanmamıştı. Burada hep beraber gerek ben gerek diğer ilçe başkanları Milliyetçi Hareket Partisini sıfırdan kurduk dersek gerçekten doğrudur.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa’da yeniden küllerinden doğdu.

 

 Muhalif yapının en güçlü olduğu yerlerden biriydi Manisa biz ilk sürece başladığımızda. O günden bu günlere gelmemiz büyük bir başarıdır gönül isterdi ki 2 milletvekili çıksın 3 milletvekili çıksın 4 milletvekili çıksın fakat yaşadığımız tablolar karşısında bu durumda biri koruyabilmek ciddi bir başarı oldu.

 

Öztürk, AK Parti'ye baktığımızda 5 milletvekilini korumuştur ama ciddi kayıpları vardır, CHP'de üç milletvekilini korumuştur bunlarında ciddi kayıpları vardır. Milliyetçi Hareket Partisi bir vekilini korumuştur ama bizimde ciddi bir kaybımız vardır, İyi partide bir milletvekili çıkarmıştır.

 

Manisa’da ortaya çıkan tablo budur, bundan sonraki süreçte şapkayı önümüze koyarak yeniden çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

Secimler sonrasında siyasi kulislerde, MHP li belediyelerin çalışmadığı, teşkilatların çalışmadığı adayların çalışmadı söylemlerine katılmıyorum tüm arkadaşlarımız fazlasıyla çalıştılar.

 

Seçimlerde bütün arkadaşlarımız çalışmıştır ben şahidiyim belediye başkanlarımıza teşkilat başkanlarımızla çalışmıştır yönetimlerde çalışmıştır adaylarımız da çalışmıştır Allah hepinizden razı olsun başta ilçe başkanımız olmak üzere kula Teşkilatına da teşekkür ediyorum.

 

 Şimdi yeni bir boyuta geldi durumumuz önümüzde yerel bir seçim var bu yerel genel seçimlerden çok farklı olacaktır malumunuz yerel seçimlerde şu anda net bir ittifak söz konusu değildir, bilindiği gibi genelde bir fark vardı.

 Dolayısıyla bu ittifakta rakibimiz AK Parti değildi buradaki ağırlıklı rakibimiz CHP, HDP ve İyi Parti’ydi.

 

Bundan sonraki hedefimiz de Manisa büyükşehirde rakibimiz Ak parti gözüken tablo budur, Bununla ilgili olarak da genel seçimlerde AK Parti bize oy vermişti fakat yerel seçimlerde bize oy vereceklerini düşünmüyorum Birçok yerde kendileri de aday çıkaracaklar ve bize oy vermeyecekler kendi adaylarına destek vereceklerdir.

 

 Biz bununla ilgili ne yapmalıyız bu süreçte MHP diğer sayısı partilerin bir adım önünde olmalıdır bugün Manisa Büyükşehir bizde ve hizmetlerimiz takdir edilmektedir.

 

Aynı şekilde Kula Belediyesi ’de bizde yapılan başarılı hizmetler de görülmektedir hizmet noktasında biz diğer partilerden bir adım öndeyiz. Kula ve Manisa'da olmak üzere bundan sonraki süreçte CHP li, Ak Partili, İyi Partili, HDP’li dahi olsa kimseyi ayırmadan tüm hemşerilerimizi kucaklamak zorundayız bundan sonraki süreçte hizmetlerimizi anlatmalıyız

 

 Kardeşim siz kimden hizmet alıyorsanız oraya oy verin Milliyetçi Hareket Partisi'nden memnunsan bize oy ver Mesela bugün Turgutlu’da Alaşehir’de Salihli’de yaptığımız Köprülü kavşaklar var bu kavşaklar belediyelerin görevleri değildir.

 Fakat biz bu kavşakları büyükşehir belediyemiz olarak Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu kavşakları yaptık biz bunlara 170 milyon TL'lik bir yatırım yaptık bu Manisa sevdalısı olduğumuz için yapılmıştır.

 

 Sahaya çıktığımızda bunları gururla anlatabileceğimiz eserlerimiz bizim      

   Amacımız bundan sonra hizmetleri anlatmak olacaktır.

 

 Bugünden itibaren işimiz seçmenlerimizi kucaklamak olmalıdır varsa eksiklikler bunların acilen giderilmesi gerekmektedir Burada herhangi bir siyasi ayırım olmamalı Evet bundan sonra yapacağımız tek şey herkesin ihtiyacına yetişebilmek olacaktır.

 

Belediyelerimizin eksikleri noktasında hiçbir belediyeye Mahalle köy ayırmadan bu hizmetleri yerine getirmeliyiz ki bu aşamada eksikliklerimiz olabilecektir isteklerin ve taleplerin sonu olmadığını da biliyoruz fakat biz de en iyisini yapmak zorundayız Manisa Büyükşehir belediyemizin İller Bankası ile olan sıkıntılarını da biliyoruz bunlar da yerelde ve büyükşehirde sıkıntılara sebep veriyor Fakat Biz Bu sıkıntıları da aşacağımıza inanıyoruz 24 Haziran'da ittifak yapıldı bu seçimlerde iktidar partisi ile bir arada çalıştık fakat yerel de Bu böyle olmayacak Tabii ki bizden ayrılan bir iyi Parti ortaya çıktı Biz bu arkadaşlarımızda dışlamıyoruz Eğer bize gelip teşkilatlarımızda bir çay içmek isterlerse kendilerine kucak açacağız biz biliyoruz ki bizden giden arkadaşlarımızın pişman olduklarını ve bunların geriye dönecekleri duyumlarını alıyoruz geldikleri takdirde mutlaka kendileri de eski yuvalarında yerlerine bulacaklardır bizden kopan bu kitleyi mutlaka bizim kazanmamız gerektiğini düşünüyorum Bununla ilgili olarak da teşkilatlarımızın ve arkadaşlarımızın çalışmaları gerekmektedir bazı iyi Partili arkadaşlarımız Milliyetçi Hareket Partisi'nin yeniden dönmek istediklerini Bana söylediler Genel Başkanımıza soracağız Eğer uygun görürse teşkilatımıza tekrar alacağız Fakat son sözü genel genel başkanımız söyleyecektir bugün Kula'da olmamızın tek sebebi sizlerle 24 Haziran seçimlerini değerlendirmek Önümüzdeki dönemde 8 ay gibi kısa bir süre sonra yapılacak olan yerel seçimlerde neler yapabileceğimizi konuşmak bunlarla ilgili yol haritamızı çizmek için buradayım sizlerin görüşlerini de alarak bu çalışmalarımızı devam edeceğiz dedi.

 

MHP İl Başkanı konuşmasından sonra Kula ilçe başkanı da İl başkanı Nazım Baytok Erkan Öztürk e teşekkür ederek 24 Haziran seçimlerini ve 8 ay sonra yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili olarak İl başkanına bilgiler verdi.

 

Baytok Önümüzdeki yerel seçimlerde de kula da tekrar Milliyetçi Hareket Partisi bayrağının belediye dikileceğini bu çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Baytok İl Başkanı ve yöneticilerine Kulaya gelmelerinden dolayı teşekkür etti.