31 Mart Yerel Seçimler öncesi Cumhur İttifak’ına bırakılan Manisa’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen miting ile Cumhur İttifak’ı adaylarını tanıttı.

Cumhur ittifakı üzerine mesajların verildiği mitingde, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’da Cumhur İttifak’ına bırakılan 17 ilçenin Belediye Başkanları, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok, AK parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, MHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Sabuncuoğlu, AK parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Develi, daire amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

İlçelerde AK Parti ve MHP adaylarına da destek isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'yi 3,5 kat büyütürken şehirlerimizi de eşi benzeri görülmemiş yatırımlarla tanıştırdık. Son 17 yılda Manisa'ya 27 katrilyon yatırım yaptık. Durmadık, çalıştık, ürettik, yatırım yaptık." ifadelerine yer verdi.

Akhisar ve Turgutlu gençlik merkezlerini, Kırkağaç gençlik ve izcilik tesislerini şehrimize kazandırdık. 12 bin seyirci kapasiteli Turgutlu Stadyumu'nun, Soma Gençlik Merkezi'nin ve Kula Spor Kompleksi'nin yapımında da sona geliyoruz. Durmadık, çalışıyoruz. Bize durmak yaraşmaz. Şehrimizdeki ihtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize, asker ailelerimize toplamda 2,5 katrilyon destek sağladık. Sağlıkta 23'ü hastane olmak üzere toplam 65 sağlık tesisini Manisalı kardeşlerimizin istifadesine sunduk."

Erdoğan, "İşte biz halkımızın layık olduğu neyse onu yaptık." ifadesini kullandı.

Kula ve Ahmetli Devlet Hastaneleri ile 4 sağlık tesisinin yapımı, 23 sağlık tesisinin ise plan, proje ve ihale sürecinin devam ettiğini aktaran Erdoğan, bunların yanında Manisa'ya 300 yataklı ruh sağlığı hastalıkları hastanesi, yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi ve 300 yataklı Salihli Devlet Hastanesini kazandırmak için hazırlıklara başladıklarını bildirdi.

Salihli-Gölmarmara-Akhisar yolunu, Akhisar çevre yolunu, Bergama-Soma-Akhisar yolunu ve Kula-Eşme yolunu bu yıl tamamlayacaklarını anlatdı.