MHP Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok, “ Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesiyle millet egemenliğine dayalı bir rejim kurmanın heyecanını ve anlamını 99 yıl sonra tekrar yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının millî mücadele şartları içerisinde keşfettikleri şey, savaşın ancak milletle beraber kazanılacağı inancı idi bu keşif onları millî mücadeleyi örgütleyen meşru bir güç olarak kongrelere ve Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşuna götürmüştür.

 Böylece Kurtuluş Savaşı’nın önder kadrosu ile millet arasında bir düşünce ve inanç birliği oluşmuş, bu ise, 23 Nisan 1920’de millet iradesinin temsili şeklinde ortaya çıkmıştır. Eşsiz komutan ve devlet adamı Mustafa Kemal’in önderliğinde Türk Milleti’nin ortaya koyduğu bu güç, Kurtuluş Savaşı’nı kazanmıştır. Mücadeleyi kazanan ordular, hiç şüphesiz Büyük Türk Milletinin orduları, yani milletin kendisidir.

Türkiye Cumhuriyeti`nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği tarihî bir gün, diğer taraftan “yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı” çocuklarımız için bir şenliktir. Atatürk`ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram, dünya çocukları arasında da sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve bütün insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkı da sağlamaktadır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı başta onurlu geleceğimiz olan çocuklarımız olmak üzere, milletimize ve bütün dünya çocuklarına kutlu olsun." dedi.