Manisa Celâl Bayar Üniversitesi Kula Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Programı'nda okuyan ve yürüme zorluğu çeken iki öğrenci için bir dizi uygulama başlatıldı.

Farklı şehirlerden geldikleri için ailelerinden uzak yaşamak zorunda olan ve öğrenci yurtlarında kalan Ayça Mutlu ile Semiha Gökçay’ın ulaşımlarını sağlamak üzere iki idari personel görevlendirildi. Birer hafta dönüşümlü olarak görev yapacak personel, öğrencileri yurtlarında alıp okula getiriyor; ders bitiminde ise yurda geri götürüyor. Öğrencilerin resmi dairelerde işleri olduğunda da ulaşımları sağlanıyor.

Dr. Selin Çavuşoğlu iki kız öğrencinin yaşadığı zorlukları ve çözüm önerilerini Okul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi. Sedat Coşkun destek verdi.

Semanur Arman ve Levent Durmuş adlı öğrenciler de arkadaşlarının isteği üzerine yoldaki refüjden taşların kaldırılarak yolun sıfırlanmasını sağladı.

 Bu uygulamayı Dr. Öğr. Üy. Nilgün H. Kök’ün üstlendiği Beden Dili dersi kapsamında gerçekleştiren öğrencilerimiz refüje sarı ve mor çiçekler dikilmesi ile çevre düzenlemesi de yapıldı.

Ayça Mutlu ve Semiha Gökçay akademisyen, idari personel ve arkadaşlarından gördükleri bu ilgi ve olumlu uygulamalardan dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, duygularını şöyle dile getirdi: "Halkla İlişkiler öğrencisiyiz ve bizlere yapılanlar da birer halkla ilişkiler örneği; emeği geçen ve hayatımızı kolaylaştıran herkese sonsuz teşekkür ediyoruz. “dediler.