Palabıyık mesajında; Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlatmış olduğu bağımsızlık hareketi, birlik ve dayanışma ruhuyla birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış.19 Mayıs 1919 tarihi Milli Mücadele” ve “Ulusal Bağımsızlık” aşkı ile  Türk milleti için adeta bir dönüm noktası olmuştur.Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Samsun´a ayak basışı, Türk Milletin tek vücut olması yolunda atılan en önemli bir adımdır. Bu adım, Kurtuluş Savaşı´nı, destansı mücadeleleri başlatmış, prangalar takılmak istenen milletin şahlanışına adeta ışık tutmuştur. Verilen büyük mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti ise Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir. Geleceği Türk gençliği aydınlatacak ve gelecek gençliğin ellerinde yükselecektir dedi ve şöyle devam etti.

 

   Şüphe yok ki, dün olduğu gibi, bugün de, yarın da ülkemizi daha aydınlık yarınlara, Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 , 2053, 2071 hedeflerine ulaştıracak; daha büyük hedeflere doğru emin adımlarla taşıyacak olan genç bir nesil olacaktır. Biliyoruz ki Üreten, yeniliklere imza atan, sorgulayan, araştıran, geliştiren bir gençlik Türkiye’yi daha güzel günlere taşıyacaktır.

 

 Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve tüm hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, saygılar sunuyorum. Dedi.