Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç eğitim birimleri ziyaretleri kapsamında göreve atandığı günden bu yana Manisa’nın ilçelerindeki Meslek Yüksekokullarını ziyaret ediyor.

 

Rektör Ataç Kula Meslek Yüksekokulu ziyaretinde akademik ve idari personeli ayrı ayrı kabul etti. Okul hocaları ve personeli Rektör Ataç’a kendilerini tanıtıp okulla ilgili beklentilerinden bilgilendirdiler.

 

Kula Meslek Yüksekokulu müdürü Dr. Ahmet Yavuz Çamlı da Rektör Ataç’a okulda yapılan etkinlikler, faaliyetler, seminerler hakkında bilgi verdi. Çamlı, okulla ile ilgili bilgileri Rektör Ataç’a aktardı.

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç da açılacak yeni bölümler hakkında okul hocalarını bilgilendirdi. Eğitimin kalitesini arttırmak, öğrencilerin algı düzeyini geliştirmek, sosyal ve kültürel faaliyetleri sürdürmek adına okul hocalarına önerilerde bulundu. Daha sonra Rektör Ataç ve okul personeli birlikte okulu gezdiler. Çamlı, yapılan yenilikleri Rektör Ataç’a gösterdi. Rektör Ataç kütüphanede Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencisi Mehmet Can Sancar ile satranç oynadı.

 

Ardından okulda protokole Kula Belediyesinin hazırlamış olduğu öğlen yemeği ikram edildi. Okulda verilen yemeğe katılım yüksek oldu. Yemeğe Kula protokolünden İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, İyi Parti İlçe Başkanı Mehmet Yurt, CHP İlçe Başkanı Osman Kasırga, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Yiğen, Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odasına temsilen Selahattin Emrem, Kula Basını, belediye personeli, Kula Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personeli katıldı.

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç okul ziyareti sonrasında Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u makamında ziyaret etti.

 

Rektör Ataç’ın iade-i ziyaretinde rektöre  okul müdürü Dr. Ahmet Yavuz Çamlı da eşlik etti. Ziyarette ayrıca Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık ve belediye meclis üyeleri ve basın mensupları da hazır bulundu. Samimi sohbetlerin yapıldığı ziyarette Kula yönetimi Meslek Yüksekokulu’nda yapılan faaliyetlerden ve etkinliklerden memnuniyetlerini belirttiler. Başkan Tosun, Kula Meslek Yüksekokulu’nun daha da gelişmesi için maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını Rektör Ataç’a iletti. Okul müdürü Çamlı’nın göreve geldiği andan itibaren okula her türlü desteği sağladıklarını ve bunu da devam ettireceklerini belirtti. Rektör Ataç da Başkan Tosun’a verdiği destekten memnun olduğunu ifade ederek desteklerinin devamını istedi.