Maçın normal süreside gol olmayınca penaltılara giden final maçında yüzü gülen taraf hacıtufanspor oldu.

Turnuva finalini sporsever vatandaşlarla birlikte izleyen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a,Kula miliyetçi hareket partisi ilçe Başkanı Nazım Baytok,Kula Belediye Meclis Üyeleri Selim Urlu, Vedat Yılmaz eşlik etti.

 Final Maçının sona ermesiyle birlikte, turnuvada görev alan tertip komitesine ve görevlilere plaket takdim edildi.Turnuvada  İkinci olan Sanayispor a kupa ve madalyalarını kula meclis üyesi ve jeopark  voleybolspor başkanı Vedat yılmaz dan alırken üçüncü olan tomespor a kupasını meclis uyesı Seliim urlu un elinden aldı.

Turnuvanın Şampiyonu Hacıtufanspor tezahüratlar ve alkışlar eşliğinde Şampiyonluk Kupasını ve üç günlük tatil hediye çekini Başkan Tosun’un elinden alarak havaya kaldırdı.

 Taraftarları ile birlikte sahaya inen oyuncular Başkan Hüseyin Tosun ve Kula Belediye Meclis üyeleri ile birlikte hatıra fotoğraf çektirdi.

SPORA VE SPORCUYA DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula’da spora verdiğimiz destek devam etmekte gayet güzel ve heyecanlı maçlara şahit olduk. Kula belediyesi olarak sporun tüm dallarında sporcularımıza destek olacağız.

Kula jeopark voleybol takımımız artık efeler liginde büyük takımlarla mücadele etmekte ben buradan kendilerine başarılarının devamını diliyorum teşekkür ediyorum.

Halkımız sporu seviyor biz de bu konuda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bugüne kadar Kula mızın çeşitli bölgelerine halı sahalar inşa ettik, şu anda da sportif amaçlı olarak hizmet vermekte içinde bulunduğumuz sentetik saha ve inşası devam eden ve yankında tamamlanacak olan çok amaçlı Spor kompleksimiz Ege Bölgesi’nin incisi dev bir tesise kavuşuyoruz.

Gerek burası gerekse se yeni spor kompleksinde yapımında emeği Geçen Yeni Gençlik Ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Teşekkürü bir borç bilirim dedi.

Bu turnuvaya katılan tüm yönetici ve oyunculara ve gönülden destek veren taraftarımıza sponsorlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ederim dedi.