Kula  Süt Üreticileri Birliğinde  olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Seçimi kazanan Harun uysal oldu.


Kula Süt Üreticileri Birliği’nde başkanlık seçimi yapıldı. Seçime Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, MHP Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok, Ak Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, İyi Parti Kula İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, İyi Parti Kula Belediye Başkan Adayı Selim Aşkın, Ziraat Bankası Şube Müdürü  Özkan Canan, STK Başkanları ve çok sayıda üye katıldı.

Kula Süt Üreticileri Birliği Başkanlığı için beyaz listeden Harun Uysal ve turuncu listeden Ümit Özkara olmak üzere 2 aday seçimde yarıştı. Seçim sonucunda açılan sandıklarda 721 oy kullanıldı.7  oy geçersiz sayıldı. Oy tasnifi sonucunda 452 oy alan Uysal seçimi kazandı. 262 oy alan Ümit Özkara seçimi kaybetti.

Böylece seçimi kazanan yönetim Kurulu asil üyeler Harun Uysal, Abdullah Ergin, Hüseyin Gökgöz, Ali Osman Kulaksız, Yunus Karcı, Mustafa Sümen, Aydın Harmandalı Yönetim Kurulu Yedek Üyeler Kudret Efeoğlu, Osman Karabulut, Yusuf Çalık, Bekir Güçlü, İsmail Yıldırım, Muhammet Baştürk, İdris Yılmaz  Denetim Kurulu Asil Üyeler Ahmet Turan, Muhammer Akkuş, Ahmet Zeybek Denetim Kurulu Yedek Üyeler Mustafa Yılmaz Hasan Kaya, Hüseyin Balta Ankara Temsilcisi Asil Üye Mustafa Uygun Ankara Temsilcisi Yeden Üye Alaettin Sönmez oldu.


Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Kula Süt Üreticileri Birliği Başkanı Harun Uysal  yapmış olduğu açıklamada "Her zaman Kula Süt Üreticileri Birliği olarak amacımız Kula  ve çevresinde hayvancılığı geliştirmek ve süt üreticilerinin daha fazla kazanç elde etmelerini sağlamaktır. Seçimde beni destekleyen veya desteklemeyen her üyemize elimden gelen bütün yardımı yapacağıma ve daima birliğimizin kapısının herkese açık olduğunu ve  elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan emin olabilirsiniz" dedi.

 

Sandıkların açılma esnasında Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ve Kula Ak parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık seçmenlere ve başkan adaylarını tebrik etti. Seçimin Kula ve  süt üreticileri için hayırlı olmasını diledi.