Kahvaltıda bir araya gelen muhtarlar toplantısına Ak Parti ilçe Başkanı Ahmet Palabıyık, İl Başkanı Berk Mersinli, Gençlik kolları balkanı Kamil Aytan, mahalle muhtarları katıldı. Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık kahvaltıda yaptığı konuşmada Bugün Kula da Partimizin bir dizi etkinlikleri olacak ilk olarak siz muhtarlarımızla birlikte kahvaltı yaptık sizlerin sorunlarını İl Başkanım dinledi, burada bizlere aktardığınız sıkıntıların giderilmesi için gereken çalışmaları yapacağız dedi.

 

 2014’te Teslim Ettiğimiz Emaneti 2019’da Geri Alacağız

Ak Parti ilçe başkanı Ahmet Palabıyık, yaptığı konuşmasında: “Biz Ak Parti olarak siyasetin merkezine insanı koyuyoruz. İnsan merkezli bir siyaset yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın siz değerli muhtarlara ne kadar değer verdiğini, sizleri ne kadar önemsediğini biliyoruz. İstiyoruz ki her fırsatta halkımızın yanında olalım, birebir onları dinleyelim istiyoruz. Bu anlamda ilçemize bağlı mahallelerde görev yapan siz muhtarlarımıza bizlerde ayrı bir değer veriyoruz. Mahallelerimizdeki sıkıntıları dinlemek adına, varsa hemşerilerimizin sıkıntılarını sizlerden dinlemek adına, bu sıkıntıları birlikte gidermek adına bugün burada bir araya gelelim istedik. Bugün Sayın İl başkanımız Berk Mersinli’de aramızda. Özellikle Manisa’nın büyükşehir olmasından sonra vatandaşlarımız tercihlerini başka bir siyasi görüş tarafında kullanmıştır. Hükümet olarak eskiden köy olan yeni mahalle muhtarlıklarımıza özel idare vasıtasıyla ulaşıyorduk. Özel idarelerden kaynaklı sizlere hizmet noktasında bazı eksikliklerimiz oldu doğrusu. Ancak bu bizim sizlerle olan iletişimizi koparmamıza engel değil elbette. Yine sizlerle beraberiz, her fırsatta sizlerle bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Çünkü sizler Devletin sokaktaki gözü, kulağısınız. İnanıyorum ki 2014’te teslim ettiğimiz bu emaneti almaya bir yılımız kaldı. Biz bunun için bütün performansımızı, bütün gücümüzü sahaya yansıtarak 2019’da hem Kula Belediyesini hem de Manisa büyükşehir belediyesini alacağız inşallah. Şovu, gösterişi, fotoğraf belediyeciliğini bir tarafa bırakarak hemşerilerimizin hak ettiği hizmeti layıkıyla yerine getireceğiz. Bu konuda il başkanımızın gayretleri, destekleri takdire şayandır. Böyle çalışkan bir başkanı ilk defa görüyoruz doğrusu. On beş gündür gitmediği ilçe kalmamıştır. Bugünde buraya gelerek hem sorunlarımızı dinlemek, hem de çözümler üretmek için aramızda.

 

Verdiğimiz Sözleri Bir Bir Yerine Getiriyoruz

“Seçimler vesilesiyle verdiğimiz sözler vardı. Bunların en önemlisi Devlet Hastanesi ve doğal gaz projemizdi. Hemşerilerimizin bizlerden talepleri vardı. Bunları karşılama noktasında geride kalan 4 yıl gibi bir süre oldu. Bu sürede bunları değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Çok konuşulan hastane projemiz vardı, Allah’ın izniyle temeli atıldı. İnşaatı başladı. Bu vaatlerin arasında doğal gaz projemiz vardı. Biz sizlere doğal gaz getireceğiz dediğimizde sizlerde seçim dönemi başladı vaatlerde başladı gözüyle baktınız. Allah’ın izniyle geçtiğimiz günlerde doğal gaz ihalesi yapıldı. Kula ile birlikte 6 ilçeye daha doğal gaz getireceğiz. Spor toto başkanlığı tarafından yapılan bir spor kompleksi projemiz vardı, onunda inşaatı tamamlanmak üzere. Gölet projelerimizin birçoğu hayata geçti. Müteahhitlerden kaynaklı bazı göletlerimizde sorunlar vardı, bunlarında giderilme noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Yeni gölet projelerimizi de hayata geçirmeye çalışıyoruz. Biz Ak Parti olarak sizlere, vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu, huzurunu yaşıyoruz. Gelecekte Kula artık göç veren değil, göç alan ilçe olacak. Katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum, Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah” dedi.

BAYRAĞI YERE BİZ DÜŞÜRDÜK

Ak Parti il başkanı Berk Mersinli Muhtarlara yaptığı konuşmasında, “sayın ilçe başkanımızın söylediği gibi biz 2014’te bayrağı yere düşürdük Ak Parti olarak. Kabahat bizlerde. Vatandaş hür iradesiyle tercihini yapmıştır, kendine yakın hissettiği, hizmeti daha iyi kimden alacağını düşündüğü adaylar üzerinde. Kimseyi suçlamıyoruz. Biz vatandaşın kendine yakın hissettiği bir siyasi parti olmaktan çıkmışız ki, vatandaş hem Kula’da hem de büyükşehir de bizi tercih etmedi. Yiğit düştüğü yerden kalkar diye bu noktada Kula’nın ayrı bir yeri ayrı bir önemi var. Bizler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da göstermiş olduğu belediyeciliği referans alarak,  gerçek bir belediyeciliği yerine getirmek için Kula’ya ayrı bir önem veriyoruz. Kula’da gerçek bir ilçe belediyeciliği görmek adına, Manisa’da gerçek bir büyükşehir belediyeciliği görmek adına saha da yerimizi alıyoruz. Bunun en önemli adımı olarak her daim muhtarlarımız ile bir araya geliyoruz. İlçe başkanımız Ahmet Palabıyık, bizim için bir şans, ak Parti için de bir şans. Kula için gayretli çalışmaları var. Azimli ve kararlı bir duruşu var. Kula için bizlerde elimizden gelen ne varsa yapacağız. Bizi sizlerle buluşturan ilçe başkanıma, yönetimdeki arkadaşlarıma, partimize gönül vermiş Gönültaşlarımıza, sizlere teşekkür ederim ”dedi.

Kahvaltı sonrası ilçe başkanlığına geçen İl Başkanı Berk Mersinli ilk olarak Kula kadın kolları Başkanı Hatice deveci ve yönetimiyle bir araya geldi Geçtiğimiz hafta sonu yeniden ilce başkanlığına seçilen Hatice Deveci ve ekibine başarılar diledi. İkinci olarak ta Kula ilçe gençlik kolları ile istişare toplantısı yapan Başkan Mersinli, daha sora da Manisa’nın tüm AK partili İlçe Başkanlarıyla bir araya gelerek toplantı düzenledi.

Mersinli toplantıların bundan sonra her ay bir ilçemizde gerçekleştireceğiz ilk toplantımızda Kulada yapmış olduk dedi.

Toplantılar sonrasında İl Başkanı Berk Mersinli ve Partililer Kula esnafını ziyaret ettiler.