MHP Saruhanlı İlçe Teşkilatını ziyaret ederek programına başlayan Erkan Akçay daha sonra ilçe başkanı ve yöneticileriyle esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Akçay Gümül celi ve Kol dere mahallelerini de ziyaret ederek vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Akçay 24 Haziran 2018 de yapılacak olan seçimde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş yapılacağını, Cumhur İttifakı olarak hedefimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin tam anlamıyla  yerleştirilmesi için gereken tüm hukukî, idarî ve siyasî altyapıyı tesis etmektir. Karşımızda bir de beş benzemezden oluşan şer ittifakı var. Onlar da milletimizin onayıyla geçilen yeni hükümet sistemini, sizlere, yıkmayı vaat ediyorlar. Bu seçim inşa ederek güçlendirmek isteyenlerle yıkarak yok etmek isteyenler arasında bir seçim olacaktır dedi.

Akçay 24 Haziran 2018 yaklaştıkça seçim anketlerinin de piyasaya daha çok sürüleceğini ifade eden Akçay  yapılan anketlere de tepki gösterdi. Yapılan Anketlerin birer hokkabazlık faaliyeti olduğunu söyledi. Akçay “Anketlerde MHP’yi baraj altı göstermeye çalışıyorlar ediyor. Biz bu senaryoyu  1999’da, 2007’de, 2011’de ve 2015 seçimlerinde gördük. Her seçim öncesi MHP’ye yönelik baraj altı algısı yaratılmaya çalışılırken MHP tüm barajları yıka yıka gelmiştir. Bunlardan hiç bir  ders almadıklarını görüyoruz.

 Kulun hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı, milletin de bir bildiği vardır Akçay Her seçim döneminde gündeme pompalanan baraj kumpasını yine bozacağız.

MHP ve liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’yi hedef alan düşmanca tutumlarına en güzel cevabı büyük Türk milleti 24 Haziran’da verecektir.

Konuşmasında Kılıçdaroğlu,  Akşener, Karamollaoğlu ittifakını da eleştiren Akçay ittifakın gizli ortağının HDP ve Demirtaş olduğunu belirtti. Akçay konuşmasına şöyle devam etti:

Akçay Kılıçdaroğlu , İnce,  Akşener, Karamollaoğlu da ellerine geçen  her mikrofonda Demirtaşı önpilana çıkartmaya çalışıyorlar, Biz cumhur ittifakı dedikçe bunlar gürültü çıkartıyorlar. Karanlık söylemlerle milletimizi sindirmeye çalışıyorlar Milletimiz dün olduğu gibi bugünde HDP ve PKK odaklı böyle bir oluşumu hiçbir şekilde ciddiye almayacaktır dedi.