Türkiye Voleybol Federasyonu Efeler Ligi’nde mücadele eden Jeopark Kula Belediyespor, ligin 17’incı hafta mücadelesinde Lider Halkbank ile karşılaştı. Maç öncesinde Afrin ve Şemdinli’de şehit düşen 8 askerimiz için saygı duruşu yapıldı. Kula Spor Salon’unda oynanan maçı, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Jeopark Kula Belediyespor Kulüp Başkanı Vedat Yılmaz, Manisa Büyükşehir Kula Koordinasyon İşleri Müdürü Faik Şentürk, Kula Belediyesi Meclis Üyeleri İlyas Macun, Süleyman Karadağ, Kula Ülkü Ocakları Başkanı Mikail Bulut protokolden izlerken, Jeo Taraftar Grubu ve çok sayıda Kulalı voleybol sever tribünden takıma destek verdi.  Jeopark Kula Belediyespor, başa baş bir oyun sergilediği ilk seti talihsiz sayı kayıpları ile 16-25 kaybetti. İstediği performansı salona yansıtamayan Kula’nın Efeleri, ikinci seti 16-25, üçüncü seti ise 21-25, maçı da 3-0 kaybetti.

Kulüp Başkanı Yılmaz; “ İnanan Taraftarımız, Güçlü Bir Takımımız Var”

Jeopark Kula Belediyespor Kulüp Başkanı Vedat Yılmaz maç sonunda yaptığı açıklamada; “Efeler Liginin ikinci devresine güzel galibiyetlerle başladık. İnegöl Belediye, Afyon Belediye Yüntaş, Beşiktaş ve İstanbul Büyükşehir gibi zorlu maçlardan galibiyetle ayrıldık. Bu maçta ise Lider Halkbank’ı konuk ettik. Takımımız, güçlü rakibine karşı iyi bir oyun sergiledi. Taraftarımız maç boyunca bizleri en güzel şekilde destekledi. Ligin ilk devresine nazaran artık daha tecrübeli ve güçlü bir ekibiz. Bunu da lidere karşı oynadığımız bu maçta gösterdik. Önümüzdeki maçlardan puan çıkartıp üst sıralara yükselmek hedefindeyiz. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun'a, Jeo Taraftar grubuna ve tüm Kula halkına bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Tosun; “Birlik ve Dayanışma Ruhu İle”

Kula'da her zaman sporun ve sporcunun destekçisi olduğunu belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Efeler Ligi heyecanını her hafta Kulalılarla birlikte yaşamaktan büyük bir keyif duyuyorum. İnanıyorum ki Kula’da oynanan her maç geleceğimiz olan çocuklarımıza spora yöneltecektir. Bizim gerçek gayemiz de zaten budur. Bu Kula için gençlerimiz, çocuklarımız için güzel bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. İnşallah bu fırsatları layıkıyla değerlendirir gençlerimizin spora teşviki noktasında güzel kazanımlar ediniriz. Voleybol takımımız ligin özellikle ikinci devresinde güzel galibiyetler alıyor. Bunda elbette seyircimizin ortaya koyduğu destek önemlidir. Başarılı sonuçlar alarak ligde hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Halkbank karşısında sonuç istediğimiz gibi olmasa da gücümüz ortaya çıkmış oldu. Önümüzdeki Çarşamba günü Fenerbahçe ile oynayacağımız aynı zamanda TRT Spor ekranlarından da yayınlanacak maça tüm hemşerilerimizi davet ediyorum" dedi.

Jeopark Kula Belediyespor, ligin 18. Hafta karşılaşmalarında 7 Şubat Çarşamba günü saat:18.30’da Kula Spor Salonu’nda Fenerbahçe ile karşılaşacak. Mücadele TRT Spor ekranlarından naklen yayınlanacak.